НОВИНИ

06.10.2005 | Кандидат у президенти Польщі про трагедію та Україну
Джерело - ProEUROPA

Один із  лідерів президентських перегонів у Польщі Дональд Туск презентував засади своєї закордонної політики.
 
Один з головних постулатів зовнішньої політики Туска – сильна та безпечна Польща.
 
Туск зобов’язався так будувати зовнішню політику, щоб поляки почувалися безпечніше завдяки силі своєї держави, побудованої на добрих відносинах зі світом.
 
Туск виступає за побудову рівноправних дружніх відносин з Росією та Німеччиною, зміцнення безпеки Польщі за підтримки НАТО і США, захист від переслідувань поляків за кордоном, побудову спільної європейської антитерористичної політики, підтримку проєвропейських прагнень України, підтримку історичної правди про польську історію у світі.
 
Туск на запитання, чим його закордонна політика відрізняється від політики його головного суперника на виборах Леха Качинського заявив: „Якщо йдеться про зовнішню політику, то немає стратегічної різниці, це була би трагедія”.  
 
Туск підкреслив, що нещодавно у Брюсселі розмовляв з головою Єврокомісії Жозе Мануелем Баррозу та генсеком НАТО Яппом де Хооп Схеффером і отримав від них підтвердження, що ЄС та Північноатлантичний альянс не замикають двері перед Україною.
 
Таким чином, на думку Туска, був сенс у зусиллях Польщі просувати європейську та євроатлантичну інтеграцію України. Кандидат у президенти РП підтвердив намір і надалі підтримувати європейські прагнення України, але серйозну роботу щодо забезпечення європейських стандартів має здійснити сама Україна.
 
Торкаючись питання виборів президента Білорусі, які мають відбутися наступного року, Туск підтвердив намір підтримувати демократичну опозицію в Білорусі. Польський політик додав, що незважаючи на те, яку посаду він обійматиме, він завжди буде „волонтером”, готовим допомогти білорусам і полякам, що мешкають у Білорусі.
 
Як відомо, перший тур президентських виборів у Польщі має відбутися цієї неділі, 9 жовтня.
Лідирують у виборчій кампанії два кандидата від правих партій, що перемогли на нещодавніх виборах до польського парламенту: кандидат від партії „Громадянська платформа” Дональд Туск та кандидат від партії „Право і справедливість” Лех Качинський.
 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект