НОВИНИ

06.10.2005 | ПАРЄ закликає не гальмувати розвиток України "політичними чварами"
Джерело - Korespondent.net

Парламентська Асамблея Ради Європи (ПАРЄ) у середу, 5 жовтня, привітала "позитивне зрушення" в Україні і "перші досягнення нової влади", однак визнала, що за 9 місяців після помаранчевої революції країна зіштовхнулася з "численними труднощами". ПАРЄ пов’язує це зі "спадщиною старого режиму", а також з "внутрішніми конфліктами" у новій владі.

 

Асамблея закликала українську владу продовжувати реформи і не дозволяти "політичній боротьбі гальмувати розвиток країни".

Сьогоднішня доповідь ПАРЄ за підсумками моніторингу України стала шостою з моменту приєднання нашої країни до Ради Європи в 1995 році і першою після помаранчевої революції 2004 року і зміни влади в країні.

ПАРЄ закликала Президента Віктора Ющенка й владу нашої країни "неухильно продовжувати реформи, вкрай необхідні Україні". Пріоритетами, на думку ПАРЄ, мають бути боротьба з корупцією, зміцнення верховенства права і проведення вільних і чесних парламентських виборів у березні 2006 року.

Європейські парламентарії привітали заяви української влади про "масштабні реформи" у країні, однак зазначили, що ні післяреволюційна ситуація, ні майбутні вибори не можуть бути виправданням для "необачний рішень, обмеження прав людини і порушення демократичних стандартів".

ПАРЄ висловила занепокоєння тим, що деякі положення запланованої політреформи, угода про яку була підписана між основними політичними силами України в грудні 2004 року, не відповідають Конституції і і наголосила, що вони повинні бути переглянуті.

У резолюції щодо України ПАРЄ, зокрема, закликала владу країни до таких кроків:

покарати тих, хто стояв за фальсифікаціями виборів Президента в Україні в 2004 році


прийняти закон про функціонування гілок влади і гарантувати права й умови для діяльності опозиції


трансформувати державні телерадіоканали в громадське телебачення і радіо


продовжувати реформи судової системи і прокуратури відповідно до вимог і рекомендацій Ради Європи


притягти до суду тих, хто замовив й організував убивство журналіста Георгія Гонгадзе, а також розслідувати інші гучні справи, свідчення про які містяться на плівках Мельниченка.


Асамблея також прийняла рішення продовжувати моніторинг України і підбити підсумки в новій резолюції після виборів у березні 2006 року.

У свою чергу, російська делегація в ПАРЄ розкритикувала резолюцію Асамблеї щодо України, у якій, за словами керівника російської делегації, першого заступника голови комітету Держдуми з міжнародних справ Леоніда Слуцького, "нічого не сказано про проблему російської мови в Україні".

Російські парламентарії вважають, що доповідь і резолюція Парламентської асамблеї Ради Європи не відповідають сьогоднішнім реаліям в Україні.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект