НОВИНИ

05.10.2005 | Члени Європарламенту приступають до голосування з Сервісної директиви
Джерело - EUobserver

В Європейському Парламенті відбулося перше голосування з контроверсійної "Директиви Болкештейна" - Сервісної Директиви. На даний час праві та ліві групи в Європарламенті залишаються розділеними з основних положень законопроекту, що спрямований на лібералізацію сервісних послуг в Європі.

Законодавча ініціатива колишнього комісара Фріца Болкештейна викликала вкрай серйозні дискусії в Європі, коли опоненти директиви висловлювали свої побоювання відносно відкриття цього сектору, який наразі захищений національними законодавствами.

Парламентський комітет з питань внутрішнього ринку провів перше голосування з цього питання 4 жовтня після заслуховування депутата - соціалістки Евелен Гебхардт, що є відповідальною за підготовку розгляду цього документу.

Напередодні голосування основні політичні групи намагалися знайти компромісне рішення, яке б змогло об'єднати величезну кількість доповнень (більш ніж 1600) до підготовленої доповіді.

Два ключових моменти у поглядах на законопроект полягають у сфері застосування директиви та так званого "принципу походження".

Початковий текст законопроекту пропонував охопити широкий спектр сервісних послуг - близько 50 відсотків економічної діяльності ЄС - для більшої відкритості ринку та підвищення конкуренції. 

Але, пані Гебхардт передбачила, що цей обсяг повинен бути значно скорочений, включаючи охорону здоров'я та соціальний захист, освіту та аудіовізуальні послуги.

З іншого боку, центристи та ліберали аргументують, що лібералізація цілого сектору, який базується на комерційній активності, повинна бути дозволена і вони налаштовані голосувати на підтримку широкого застосування цього закону.

Іншим питанням, що викликало величезну кількість дебатів є принцип "країни походження".

Цей принцип підтримується центристами та лібералами, які сподіваються провести його через комітет та парламент.

Парламент буде голосувати з приводу сервісної директиви 26 жовтня і за цим голосуванням будуть уважно спостерігати виконавчий орган ЄС та країни-члени. 

Президент Комісії Баррозу повідомив членам Європарламенту, що кінцеве рішення, можливо, буде прийняте наприкінці року.

Але, згідно дипломатичних джерел, президенство Британії вважає, що буде вкрай важко знайти спільне рішення, так як існує дуже багато розбіжностей в національних позиціях і дебати на міністерському рівні будуть тривати до листопада.

| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект