НОВИНИ

05.10.2005 | Британці задоволені „турецьким питанням
Джерело - ProEUROPA

Британська преса називає історичним важке рішення Євросоюзу розпочати переговори з Туреччиною, прийняте 3 жовтня.
 
"The Guardian" вказує на структурну слабкість Євросоюзу, проявом якої стала блокада Австрією процесу початку переговорів з Туреччиною. Видання звертає увагу, що ефект принесло звернення Туреччини не до ЄС, а до США з метою припинити суперечки в ЄС щодо вступу Туреччини.
 
Однак "Guardian" нагадує, що перешкод на шляху вступу цієї країни до Євросоюзу ще вистачає і зокрема, це позиція президента Франції Жака Ширака, який говорить про ймовірніть референдуму про можливість вступу Туреччини до ЄС, що дедалі більше відповідає настроям європейців.
 
Британське видання наголошує, що уряди європейських країн мусять переконати громадян у тому, що розширення ЄС є правильною політикою і на момент вступу Туреччини через років 10 це вже буде інша, більш богата країна. 
 
"The Times" вважає, що заслуговує відзнаки позиція британського міністра закордонних справ Джека Стро, який протягом 24 годин переговорів не лише „оживив” британське головування в ЄС, але й зрушив процес, який може вберегти „стару Європу” від внтурішнього застою та запобігти „зіткненню цивілізацій”, чого боялися противники вступу Туреччини до ЄС.  
 
"Daily Telegraph" пише, що ЄС змінився назавжди після того як Велика Британія сприяла порозумінню 25 країн у питанні переговорів з Туреччиною. Газета оцінює це як перемогу британської дипломатії.
 
"The Independent" оцінює проект приєднання Туреччини не лише як найбільш вдалий, але й як авангардний у питаннях побудови мостів між західним та мусульманським світами.  



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект