НОВИНИ

05.10.2005 | Стали відомі володарі Нобелівської премії з фізики
Джерело - Korespondent.net

Лауреатами Нобелівської премії з фізики 2005 року у вівторок, 4 жовтня, були оголошені американські вчені Рой Глаубер і Джон Голл, а також німецький дослідник Теодор Генш.

 

Першому з них премія присуджена з формулюванням "за внесок у квантову теорію оптичної когерентності", двом іншим – "за розвиток прецизійної лазерної спектроскопії, зокрема за методи комбінаційної лазерної спектроскопії в оптичному діапазоні".

На думку експертів, методи нових лауреатів можуть бути застосовані для найточніших з можливих фізичних вимірів. Так, з їхньою допомогою можна генерувати найбільш монохроматичні електромагнітні хвилі, а також стежити за тим, чи не змінюються фундаментальні фізичні сталі з часом.

80-літній Рой Глаубер є професором Гарвардського університету, 71-літній Джон Голл – співробітником Колорадського університету і Національного інституту стандартів США, а 64-літній Теодор Генш працює в Інституті квантової оптики імені Макса Планка.

Сума премії у 10 мільйонів шведських крон (1,3 мільйони доларів) буде розподілена нарівно між лауреатами.

Премія Альфреда Нобеля присуджується також в галузі літератури, хімії, економіки, медицини й миру. Учора були названі лауреати премії з медицини. Ними стали австралійці Баррі Маршалл і Робін Уоррен. Почесна нагорода їм була присуджена за дослідження в галузі вивчення "впливу бактерії Helіcobacter pylorі на виникнення гастриту і виразки шлунка і дванадцятипалої кишки".

Нагородження лауреатів відбудеться в день пам’яті Альфреда Нобеля – 10 грудня – у столиці Швеції, де в концертному залі традиційно проходить сама церемонія вручення нагород, а потім у стокгольмській ратуші проводять банкет.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект