НОВИНИ

04.10.2005 | Туреччина почала переговори про членство в ЄС
Джерело - Українська служба ВВС

Туреччині довзволено розпочати офіційні переговори щодо членства у ЄС по 18 роках після того, як вона вперше подала заяву на вступ до Європейського Союзу.
Турецький міністр закордонних справ Абдулла Ґюль взяв участь у Люксембурзі у короткій церемонії відкриття переговорів, на якій він заявив, що Туреччина дотримається своїх обіцянок щодо реформ, але Євросоюз повинен у відповідь виконати свої зобов'язання перед Туреччиною.

Переговори про вступ Туреччини до ЄС можуть тривати не менше десяти років і передбачати найжорсткіші вимоги, які будь-коли висувалися перед потенційними членами ЄС.

Офіційні переговори розпочалися після інтенсивних консультацій, які тривали до останньої хвилини у Євросоюзі.

Австрія, яка підтримує амбіції Хорватії щодо членства у ЄС, наполягала на тому, що Туреччина повинна мати менший статус аніж повне членство.

Турецький міністр закордонних справ Абдула Ґюль прибув пізно вночі до Люксембурга на коротку церемонію, що позначила початок переговорів.

Церемонія почалася промовами пана Ґюля та британського міністра закордонних справ Джека Стро, який сказав, що вони започаткували історичну подію. Він сказав, що головне для Євросоюзу не історія чи релігія, а спільні цінності.

Пан Ґюль сказав, що Туреччина додасть ЄС різноманітності і далі впроваджуватиме реформи, яких вимагає організація.

Кількома годинами до того Туреччина погодилася на умови ЄС, коли міністри Євросоюзу подолали вимоги Австрії про те, щоб Туреччині запропонувати не повне членство.


    


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект