НОВИНИ

04.10.2005 | Час Шредера вже минув
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Європейська преса приділяє увагу темі німецьких виборів, зокрема голосуванню в Дрездені, де християнські демократи обігнали соціал-демократів і збільшили загальний відрив по Німеччині. Тепер фракція  ХДС/ХСС налічуватиме на чотири депутати більше, ніж СДПН. Французька L'Alsace, зокрема, пише: 


Для Анґели Меркель це полегшення. Для неї, очевидно, закінчилися найгірші два тижні, і вона може тепер розгледіти мерехкотіння світла в кінцю тунелю. Навіть якщо доти, доки в грі визначиться переможець, ще далеко. Вона встояла під вогнем ворогів і навіть деяких її політичних друзів, тож у середу під час переговорів між соціал-демократами та християнськими демократами матиме сильну позицію. Для Ґергарда Шредера навпаки довибори означають радше кінець. Він має нарешті визнати: цього разу його гра в покер не вдалася. Він не може отримати визнання ані в державі, ані в Дрездені. Велика „чорно-червона” коаліція буде сформована, ймовірно, вже без нього.


Тему продовжує іспанське видання El Pais. У статті „Берлін нині потребує рішень” автори розмірковують про те, що в Німеччині якнайшвидше має бути сформовано новий уряд:


Після виборів у Дрездені в Німеччині є попит на рішення. До цього моменту все вказувало на те, що федеральний канцлер Ґергард Шредер за відмову від поста вимагатиме, щоб те ж зробила Анґела Меркель. Логічно, що ХДС цю вимогу відкинув, оскільки вважає її втручанням у внутрішні справи партії. Політики, вся Німеччина і вся Європа якнайшвидше потребують стабільного уряду в Берліні. Криза вже надто затяглася. Не можна зволікати через марнославство із нагальними завданнями.


Італійське видання  Il Messaggero приділяє більше уваги особливостям регіону, де відбувалися довибори, а саме - сходу Німеччини, та тому, чи вдасться новому канцлеру подолати розбіжності між старими та новими федеральними землями:


Німеччина, як і раніше, розділена через різницю економічну, у соціальній сфері та за рівнем безробіття. Схід Німеччини виглядає, як бідні райони Італії, з удвічі більшим безробіттям, ніж на заможному заході. З того часу, як впала стіна, два з половиною мільйони східних німців вирушили в пошуках робочих місць на захід. Чи вдасться жінці-канцлеру, яка родом зі сходу країни, припинити цей потік і запропонувати своїм співгромадянам краще майбутнє? Це питання все ще залишається відкритим. 


Газета De Volkskrant з Нідерландів пише про те, що тепер, коли стали відомі результати виборів у Дрездені, федеральний канцлер Ґергард Шредер має звільнити шлях. Тоді стане можливим створення великої коаліції на чолі з Анґелою Меркель:


Коли Шредер два тижні тому, глибоко вдихнувши грудьми, заявив про свої претензії на канцлерську посаду, робив він це, можливо, і не лише з думкою про себе. Він сподівався вбити клин між членами табору християнських демократів, щоб послабити позицію Анґели Меркель, яка і так похитнулася через невтішні результати виборів. Але це йому не вдалося. Меркель згуртувала ряди соратників. Тепер це її призначення -  керувати урядом у новий історичний проміжок. Для того, щоб нова коаліція успішно працювала, було б добре, щоб СДПН нарешті усвідомила, що час Шредера вже минув.


Berner Zeitung зі Швейцарії пише про те, що, формуючи уряд, основні політичні сили в Німеччині мають не цуратися Лівої партії, яку було створено з Партії демократичного соціалізму (колишніх комуністів) та „Виборчої альтернативи”. Останньою керує Оскар Лафонтен - колишній партійний функціонер СДПН. У статті „Фактор „Оскар” видання зазначає:


Червоно-червоно-зелені мають у новому Бундестазі більше ніж більшість. Це сталося тому, що СДПН, завдяки Шредеру, не втратило так багато, як передбачали. І ще тому, що Ліва партія Оскара Лафонтена отримала дуже добрі результати. Цього колишнього партнера Шредер цурається як чорт ладана. Тож ліві мають, якщо вони хочуть залишатися здатними керувати, позбутися різноманітних табу та шор. У принципі не є злочином організувати політичну партію. До того ж не можна до кінця днів безкарно таврувати партію-наступницю ПДС та її електорат. Такої розкоші не може собі більше дозволяти навіть об’єднана 15 років тому країна.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 8027. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект