НОВИНИ

03.10.2005 | Сутички між поліцією й опозицією в Баку
Джерело - Українська служба ВВС

Спецпідрозділи поліції в столиці Азербайджану Баку намагалися перешкодити активістам опозиції, які прямували на несанкціонований мітинг в центрі міста.


Повідомляють про сутички між поліцією і демонстрантами і арешти активістів опозиції.

Опозиція протестує проти, як вона твердить, неспроможності уряду забезпечити справедливу виборчу кампанію на парламентських виборах, що мають відбутися у листопаді.

Напередодні опозиція відмовилася проводити мітинг в альтернативному місці, запропонованому владою, твердячи, що там надто мало місця, і наполягала на проведенні заходу на центральній площі Баку.

З Баку передала Наталія Антелава:

"Вулиці Баку заповнені спецпідрозділами поліції. Опозиція твердить, що поліція заарештовувала активістів від раннього ранку. Однак, вона рішуче налаштована проводити мітинг на головній площі Баку.

Подібна спроба минулого тижня завершилася насильством. Поліція побила десятки учасників протестів і сотні людей було заарештовано.

Влада каже, що дозволить вуличні протести, але не в центрі міста. Опозиція твердить, що пропоновані місця, як то іподром, нафтопереробний завод та площа на околицях міста - надто далеко і надто малі.

Посольство США та ОБСЄ закликали обидві сторони до переговорів. Але представники уряду не з'явилися на переговори у четвер. На знак протесту 6 відомих кандидатів на виборах оголосили, що розпочинають триденне голодування.

Це важливі вибори для Азербайджану і перші після того як Ільхам Алієв замінив на посаді свого батька. Ті вибори були позначені насильством і порушеннями.

Уряд обіцяв, що ці вибори будуть відмінними, але опозиція твердить, що уряд не зміг забезпечити справделивої кампанії."

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 5749. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект