НОВИНИ

03.10.2005 | Україна у світових економічних рейтингах: конкурентоспроможність низька, але перспективна для інвесторів
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Світовий економічний форум та Організація Об’єднаних Націй майже одночасно оприлюднили 2 різні звіти, що стосуються світової економіки. Згідно зі Світовим економічним форумом, Україна 2005 року залишалася проблемною для підприємницької діяльності. Водночас ООН визначила її як одну з найперспективніших країн Східної Європи для припливу прямих іноземних інвестицій.


 
За даними Світового економічного форуму, який оцінює конкурентоспроможність економіку країн світу, Україна опинилася на низькому місці у світовому рейтингу. За індексом конкурентоспроможності Україна посіла 84-те місце зі 117. Це на два місця вище, ніж торік, коли було оцінено 104 країни.


Оцінювалася політика і якість інститутів, від яких залежить економічний ріст. Найбільш проблемними чинниками для бізнесу в Україні опитані там цього року підприємці визнали податкові закони - 18%, корупцію - 20%, доступ до фінансів - 15%, рівень оподаткування - 13%, політична нестабільність – 8%, і по 5% інфляцію, бюрократизм урядовців і неадекватність інфраструктури.


На першому місці у списку другий рік поспіль є Фінляндія. Естонія на 20-му місці, Литва і Латвія далеко попереду, Польща 51-ша, Росія 75-та, Молдова 82-га.


А тим часом ООН у звіті щодо інвестицій у світі відзначила, що іноземні прямі інвестиції в економіку 19-ти країн Східної Європи та СНД 2004-го року росли 4-тий рік поспіль. 2004 року вони досягли найвищого рівня в історії - 35-ти мільярдів доларів. У звіті ООН наголошується, що ріст інвестицій, найімовірніше, триватиме й далі, причому найбільший ріст очікується в Україні і Південно-східній Європі.


Джордж Кел - представник ООН, що координує роботу з групами захисту праці і громадянського суспільства у всьому світі,- каже, що багато економістів вбачають у прямих іноземних інвестиціях найкращого агента глобалізації та ринкової інтеграції. Тенденції в інвестиціях кажуть багато що про зміни у світі. Джордж Кел:


"Після трьох років поступового занепаду прямі іноземні інвестиції знову ростуть, цей ріст досягнутий виключно через значне збільшення потоків інвестицій у країни, що розвиваються.


Фактично, збільшення потоків інвестицій туди становило майже 40% і досягло понад 230 мільярдів доларів".


США залишаються як найбільшим отримувачем інвестицій, так і найбільшим інвестором. На другому і третьому місцях - Велика Британія та Китай.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2558. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект