НОВИНИ

03.06.2016 | У Болгарії вирішили закупити нові військові кораблі та замінити радянські МіГ-29
Джерело - УНІАН



За схвалення нових оборонних витрат проголосували 123 депутати, проти висловилися 29 і четверо утрималися, повідомляє Bloomberg з посиланням на спікера Народного зібрання Цецку Цачеву.

За її словами, Болгарія планує придбати вісім або дев'ять нових або уживаних винищувачів, а також замовити два нових кораблі з поставкою до 2021 року. Ще вісім літаків, можливо, будуть придбані до 2023 року.

Рішення парламенту забезпечить розвиток оборонного потенціалу країни на найближчі 30 років, сказав депутатам міністр оборони Микола Ненчев. Він підкреслив, що ситуація з безпекою в Південно-Східній Європі погіршилася, і Болгарія не повинна виглядати незахищеною. Він додав, що армія завалена старим радянським озброєнням і не має оперативної сумісності з силами НАТО.

Керівництво альянсу закликає його членів збільшити оборонні витрати до рівня 2% від ВВП. Болгарія, за даними Bloomberg, планує досягти цього показника до 2024 року. Зараз вона витрачає на оборону 1,35% ВВП.

Нові винищувачі повинні будуть замінити МіГ-29. Влітку минулого року Ненчев заявив, що дев'ять з 19 літаків цієї моделі вимагають ремонту. Болгарія також відмовилася від російського техобслуговування МіГ-29, підписавши контракт з Польщею. «Болгарія — єдиний член НАТО, який майже на 90% залежить від Росії. Мене це дуже турбує, і я б не хотів, щоб це продовжувалося», — говорив з цього приводу міністр оборони.

В якості заміни МіГ-29 Болгарія розглядає шведські Saab Gripen C/D, вживані Eurofighter Tranche 1 або американські F-16 MLU, пише Bloomberg.

Софія також провела переговори про постачання кораблів з вісьмома суднобудівними компаніями, в тому числі з французькою DCNS і нідерландською Damen Shipyards Group. Болгарський флот хоче придбати у них багатофункціональні модульні патрульні кораблі, зазначає видання «Новините».

Джерело - http://www.unian.ua/world/1364423-u-bolgariji-virishili-zakupiti-novi-viyskovi-korabli-ta-zaminiti-radyanski-mig-29.html



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект