НОВИНИ

25.05.2016 | Помічник Генсека НАТО: "Україна і НАТО мають спільні інтереси в обговоренні уроків, які привнесла гібридна війна"
Джерело - УНІАН



Україна та НАТО надзвичайно активно співпрацюють в рамках програми Наука заради Миру та Безпеки (НМБ), хоча про це мало говорять у ЗМІ. Діапазон цієї співпраці надзвичайно широкий – починаючи від допомоги в розмінуванні і завершуючи проектами з телемедицини.

26-27 травня в Україні з візитом буде перебувати помічник генерального секретаря НАТО з питань нових викликів безпеки, посол Сорін Дукару (Sorin Ducaru), який безпосередньо залучений до невійськового співробітництва альянсу з Україною. В інтерв’ю УНІАН напередодні візиту пан Дукару детально розповів про те, що саме роблять Україна та НАТО в рамках програми НМБ, якими є результати цього співробітництва і якими можуть бути подальші перспективи.

Яких першочергових цілей ви хотіли досягти під час візиту в Україну?

Основною метою цього офіційного візиту є проведення двосторонніх зустрічей на високому рівні з представниками української влади для підведення підсумків поточного рівня практичного співробітництва за програмою Наука заради Миру та Безпеки (НМБ), а також вивчення потенційних напрямків подальшого співробітництва. Ці напрямки майбутньої співпраці в рамках НМБ також будуть розглянуті разом з українськими вченими і фахівцями.

Під час візиту я хочу підкреслити, що в нас вже налагоджена конкретна співпраця з Україною, і вона приносить практичні результати. Тому я приділю увагу двом важливим флагманським проектам, які реалізуються спільно з Україною під егідою НМБ. По-перше, це гуманітарний проект по розмінуванню, впроваджуваний за кошти НМБ у співпраці з Державною службою з надзвичайних ситуацій. По-друге, це проект під керівництвом науковців з України та Франції, який допомагає знезаражувати забруднений вуглеводнем військовий об'єкт в Києві, з наданням відповідного обладнання та програмою навчання. Ці два проекти є важливими прикладами цивільно-військового співробітництва з Україною в рамках програми НМБ.

Крім того, я дуже очікую на те, аби відкрити та відвідати захід під назвою «Інформаційний день НМБ» в Національній Академії Наук України, який також відбудеться під час мого візиту. Ця подія збере високопоставлених осіб, ректорів університетів, вчених та експертів зі всієї України. Однією з головних цілей заходу буде підведення підсумків і демонстрація результатів співпраці НМБ з Україною. Також будуть наглядно представлені результати близько 25 поточних проектів НМБ за участю української сторони. У той же час, захід надасть можливість налагодити взаємодію між експертами і вченими.

Таким чином,  цей важливий візит демонструє плоди партнерства НАТО з Україною, особливо у сфері науково-технічного співробітництва, пов’язаного з питаннями безпеки, та встановлює рівень амбіцій для майбутньої співпраці.

Як ви оцінюєте співробітництво між Україною та НАТО в рамках програми НМБ?

Україна традиційно є дуже активним партнером в рамках програми НМБ. Взаємодія між Україною та НМБ почалося в далекому 1991 році і постійно поглиблювалася. Спільна робоча група з наукового та екологічного співробітництва Україна-НАТО збирається на регулярній основі для обговорення поточної співпраці і визначення пріоритетних сфер для майбутнього потенційного співробітництва. Сьогодні ми маємо 40 поточних проектів НМБ спільно з Україною, що робить її найактивнішим партнером НАТО-НМБ і найбільшим бенефіціаром програми НМБ.

Чи змінилося це співробітництво з моменту початку війни на сході України, і якщо так, то яким чином?

У відповідь на кризу в Україні, враховуючи політичні керівні вказівки міністрів закордонних справ НАТО, надані у квітні 2014 року, практичне співробітництво з Україною, в тому числі, в галузі науки і техніки, було значно посилено. Як я вже зазначав, сьогодні Україна є найбільшим бенефіціаром програми НМБ.

Наразі існують багато великомасштабних флагманських проектів НМБ, спрямованих на  допомогу Україні у питаннях подолання наслідків кризи, в тому числі, гуманітарний проект НМБ на підтримку розмінування та ініціатива з розвитку багатонаціональної системи телемедицини. Інші види діяльності охоплюють широкий спектр нових викликів безпеки, таких як боротьба з тероризмом, енергетична безпека і захист від хімічних, біологічних, радіологічних і ядерних (ХБРЯД) речовин.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект