НОВИНИ

29.09.2005 | Кваснєвський має більше шансів стати генсеком ООН, ніж конкуренти
Джерело - ProEUROPA

Впливова польська газета "Rzeczpospolita" називає трьох найсерйозніших претендентів на заміщення посади генерального секретаря ООН після завершення повноважень Кофі Анана.
 
Зокрема, видання називає президента Польщі Александра Кваснєвського, каденція якого завершується найближчим часом (на 9 жовтня призначені президентські вибори в країні). Конкурентами Кваснєвського є віце-прем’єр-міністр Таїланду Суракіат Сатіратай та заступник чинного генсека ООН Джаянта Данапала, пише видання.
 
„Донедавна здавалося вирішеним, що новий генеральний секретар ООН, який почне працювати через рік, буде виходцем з Азії. Так передбачає неписана умова про ротацію престижної посади (останній раз представник Азії обіймав цю посаду 40 років тому, це був бірманець У Тан). Однак, жоден з азіатських фаворитів не може бути порівняний з польським президентом з точки зору його ролі у світовій політиці”, пише "Rzeczpospolita".
 
Видання нагадує, що для прийняття рішення необхідна згода п’яти найбільш потужних учасників, які мають постійні представництва в Раді Безпеки організації. „Американці та британці останніми місяцями неофіційно сигналізували польським дипломатам готовність підтримати Кваснєвського. Також і Франція, хоч і з меншим ентузіазмом, була готова підтримати „кандидата з ЄС”. Набагато більш стримані китайці”, стверджує видання.
 
„Але найбільші опасіння викликає позиція Росії”, цитує газета слова міністра канцелярії президента РП Даріуша Шимчихи.
 
Російський посол при ООН Андрій Денисов підтвердив польському виданню, що Росія має намір підтримувати представника Азії: „Кваснєвський – видатний політик Європи, але ми тримаємося традицій і підтримуємо представників Азії” – заявив Денисов. (Раніше російські політики заявляли, що підтримають представника Таїланду).
 
На думку дипломатів з Нью-Йорка, тлумачити цю ситуацію треба інакше: хоча поляк (Кваснєвський) на „ти” з Путіним, у Москві не можуть забути ролі, яку він відіграв в питанні унезалежнення України від Кремля, стверджує газета.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект