НОВИНИ

28.09.2005 | Десять країн порушили в 2004 році Пакт Стабільності та Зростання
Джерело - EUobserver

Згідно інформації Eurostat, десять з 25 країн-членів ЄС порушили умови Пакту Стабільності та Зростання ЄС. Одночасно з цим, головний статистичний офіс ЄС вказує, що Німеччина дає недостовірну інформацію щодо бюджетних показників. 


Як відомо, Пакт Стабільності та Зростання - кодекс правил щодо євро - обумовлює, що дефіцит бюджету країн-членів ЄС не може перевищувати 3 відсотків ВВП.


Але, Євростат в понеділок звітував, що найбільший дефіцит має Греція (6,6%), Угорщина (5,4 %), Мальта (5,1 %) та Кіпр (4,1 %).  

Всі великі країни, за виключенням Іспанії, мають дефіцит між 3 та 4 відсотками, зокрема, Польща (3,9 %) та Німеччина (3,7 %), за якими розмістилися Франція (3,6 %), Італія (3,2 %) та Британія (3,1 %).

Загалом, урядовий дефіцит в ЄС зменшився з 3 відсотків в 2003 році до 2,6 відсотка в 2004 році.


Данія, Фінляндія, Естонія, Швеція, Ірландія та Бельгія мають дефіцит бюджету в рамках правил Пакту. 

Одночасно з цим, німецький уряд отримав чітке попередження з Брюсселю про те, що Євростат не сприймає показників, що були надані міністром фінансів Гансом Ейхелем. Міністр запланував в статті доходів продаж двох колишніх найбільших державних телекомунікаційної та поштової фірм.

Це означає, що дефіцит бюджету в Німеччині, ймовірно, сягне 4 % за рік, згідно джерел в німецьких засобах масової інформації. Та Берлін наполягає на власних розрахунках.

Згідно повідомлень видання Die Welt, фінансова фірма  Standard & Poors вказує, що Німеччина може втратити свій найвищий кредитний рейтінг



 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 5807. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект