НОВИНИ

14.05.2016 | Пайфер спрогнозував, чим Росія лякатиме НАТО
Джерело - УКРІНФОРМ



Про це пише у своїй публікації на сайті Інституту Брукінгса колишній посол США в Україні Стівен Пайфер.

"Коли лідери НАТО зберуться в Варшаві 8-9 липня, вони оголосять кроки щодо посилення нинішньої присутності сил альянсу на східному фланзі", - зазначив експерт.

Ця заява, а також оголошення НАТО про готовність системи протиракетної оборони SM-3 в Румунії "стимулюватимуть Кремль урочисто оголосити свої військові "контрзаходи".

Щодо системи ПРО в Румунії, росіяни звісно висловлюватимуть своє невдоволення. Серед них, на думку експерта, може бути остаточний вихід Росії з Договору 1987 року про заборону балістичних ракет середньої дальності, розміщення додаткових "Іскандерів" у Калінінградській області, а також встановлення їх у Криму для "противаги" ПРО в Румунії.

Тут немає нічого нового, зазначає Пайфер, бо російське міноборони вже заявляло про ці плани щонайменше рік тому.

Водночас, Росія все ж може зробити прорив у своїх "контрзаходах", визнає Пайфер. "Так, 4 травня міністр оборони РФ Сергій Шойгу заявив, що Росія створить три нових дивізії для протидії країнам НАТО", - нагадав він.

Альянс, зі свого боку, не має іншого вибору, як прийняти розумні заходи для зміцнення своєї оборони, а також запевнити союзників, що стримуватиме спільними зусиллями Кремль від будь-яких відчайдушних кроків. "Країни-члени НАТО повинні бути готові до гучних протестів та оголошення Росією про різні контрзаходи, а також повинні розуміти, що Москва застосувала би ці дії в будь-якому випадку", - підсумував Пайфер.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект