НОВИНИ

27.09.2005 | Радек Сікорський: політика Польщі щодо України не зміниться
Джерело - Українська служба ВВС

В інтерв'ю Бі-Бі-Сі новообраний депутат польського Сейму від партії "Закон і Справедливість" Радек Сікорський сказав, що новий уряд Польщі ставитиметься до України ще прихильніше.



У дев'яностих роках пан Сікорський працював в уряді Польщі, сформованому партіями, що брали початок у русі "Солідарність", спочатку на посаді заступника міністра закордонних справ, а потім заступника міністра оборони Польщі.


З Радеком Сікорським розмовляла Ольга Бетко.


Бі-Бі-Сі: Як будуть розвиватися стосунки Польщі з Україною? Чи буде новий уряд приділяти таку ж увагу українському напрямку зовнішньої політики, як і попередній уряд?


Радек Сікорський: На мою думку, політика щодо України не зміниться, а, напевно, буде ще активнішою. Наша коаліція - це люди "Солідарності", - себто люди, які інстинктивно відчувають ще більшу симпатію до української помаранчевої революції, аніж пост-комуністи, які відходять від влади. Тому переконаний, що Україна в особі Польщі матиме щирого друга.


Бі-Бі-Сі: Чи буде новий уряд Польщі активно підтримувати євроінтеґраційні прагнення України?


Радек Сікорський: Природньо, що так. Україна має виконати все, що вимагається Євросоюзом для досягнення стандартів членства. Той факт, що ми до України відчуваємо величезну симпатію, не означає, що можна стати членом європейського клубу, не виконавши його вимог. Будемо допомагати Україні виконувати усі вимоги для членства в Світовій Організації Торгівлі, Північно-Атлантичному Союзі і, маю надію, в Європейському Союзі.


Бі-Бі-Сі: Як будуть розвиватися стосунки Польщі з Росією після цих виборів і з новим урядом?


Радек Сікорський: Особисто я вважаю, що стосунки будуть прохолодними. Бо Росія якось не може звикнути до незалежності України, а Польщу звинувачує в тому, що своїм посередництвом вона сприяла успіху демократії та помаранчевої революції. Росія вважає Польщу країною, яка підтримує демократичні рухи, і дехто в російському керівництві вважає це недружнім кроком - не розумію, правда, чому, оскільки більшість росіян прагне бачити Росію країною європейською, країною сучасною та демократичною. І з цією частиною російського суспільства та російських еліт ми і солідаризуємося.


Бі-Бі-Сі: Як вам бачиться майбутнє стосунків з сусідом - Білоруссю?


Радек Сікорський: З Білоруссю ми маємо дипломатичні стосунки, то країна, з якою маємо кордон. Маємо в Білорусі польську меншину. Ну, але то країна, яка не йде в бік Європи, в бік створення громадянського суспільства, а навіть навпаки. Але маючи нормальні стосунки, маючи сподівання на розвиток економічних зв'язків, не будемо приховувати, що якщо у сусіда мають місце порушення прав людини, порушення демократичних засад, то це нас дуже турбує.


Бі-Бі-Сі: Як ви оцінюєте проект побудови балтійського газопроводу по дну Балтійського моря, який омине Україну, Польщу чи три балтійські країни?


Радек Сікорський: Ну, то нас дивує. Польща підтримує завершення побудови Ямальського газопроводу - тобто газопроводу з Росії до Західної Європи через територію Польщі. Вже існує інфраструктура, треба тільки невеликим коштом добудувати другу трубу. І нас дивує, що в цій ситуації два наших сусіда хочуть витратити додатково принаймні шість мільярдів доларів, будуючи такий громіздкий, екологічно небезпечний проект по дну Балтійського моря. Ще більше дивує те, що, за нашою інформацією, траса того газопроводу має пройти через польську морську економічну зону на Балтиці. Але наразі ніхто не вважав за потрібне щось нам сказати про плани побудови того газопроводу. Ну, ситуація ця є досить дивною, як на міжнародні стосунки.


Бі-Бі-Сі: Чи новий польський уряд, який буде сформовано після цих виборів, вживатиме кроків, аби перешкодити побудові цього газопроводу?


Радек Сікорський: Будемо говорити з нашими сусідами на цю тему. Європа має диверсифікувати свої джерела енергопостачання. Хочемо взаємовигідно співпрацювати, хочемо купувати більше енергоносіїв у Росії, але, звичайно, з вигодою для європейських споживачів. Чому європейський споживач має викидати в болото шість мільярдів доларів, цього я не розумію. Будемо думати, як узгодити всі ці інтереси, аби всім було добре.


Бі-Бі-Сі: Пане Сікорський, про вас говорять як про майбутнього міністра закордонних справ або міністра оборони Польщі. Як ви прокоментуєте ці припущення?


Радек Сікорський: Перепрошую, ну то такі спекуляції... Як кажемо в Польщі, ділимо шкуру ведмедя, в той час як сам ведмідь ще гуляє в лісі.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект