НОВИНИ

11.05.2016 | У Польщі знайшли спосіб запобігання інцидентам у повітрі і на морі між військовими США та РФ
Джерело - УНІАН



Побоюючись серйозних інцидентів, влада Польщі висунула ініціативу підвищення ролі ОБСЄ у їхньому запобіганні.

Як стало відомо, Варшава має намір до кінця року домогтися оновлення прийнятого п'ять років тому Віденського документа про заходи зміцнення довіри та безпеки, чітко прописавши в ньому правила поведінки 57 країн організації.

"Потенційні ризики, пов'язані з подібними інцидентами, завжди великі. Як мінімум, їхній наслідок — підвищення політичної напруженості у відносинах між залученими державами. Подібні інциденти легко можуть стати джерелами непотрібної конфронтації",— заявив постпред Польщі при міжнародних організаціях у Відні Адам Бугайський.

За словами співрозмовника видання, в останні роки в рамках ОБСЄ було вжито "цілу низку спроб запобігти подібним ситуаціях", — зокрема, в 2011 році був схвалений Віденський документ про заходи зміцнення довіри та безпеки.

Проте у Варшаві вважають необхідним подальший розвиток ініціативи. Зокрема, йдеться про "покращення і прискорення робочих контактів між відповідними координаційними центрами всіх держав-учасників", "прийняття країнами-членами ОБСЄ зобов'язання уникати будь-яких дій, які могли б призвести до небезпечних військових інцидентів", а також про "формування при необхідності спеціальної місії ОБСЄ щодо розслідування обставин тих чи інших епізодів.

Зазначається, що раз у п'ять років повинен відбуватися перегляд Віденського документа, і відповідна процедура була запущена на початку 2016 року.

"Зараз ми вступили в період інтенсивних консультацій",— зазначив Бугайський, висловивши сподівання на прийняття остаточних рішень до кінця року.


Детальніше: http://www.unian.ua/world/1341639-u-polschi-znayshli-sposib-zapobigannya-intsidentam-u-povitri-i-na-mori-mij-viyskovimi-ssha-ta-rf.html



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 9655. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект