НОВИНИ

26.09.2005 | Фінансисти світу занепокоєні
Джерело - Korespondent.net

Міністри фінансів і керівники центральних банків країн «великої сімки» на зустрічі у п’ятницю у Вашингтоні підписали заяву про те, що підвищення цін на енергоносії загрожує світовому економічному росту і пообіцяли вжити заходів щодо цього.


 


Наслідки спустошливого буревію «Катріна» у США призвели до різкого зростання цін на енергію. Очікується, що буревій «Рита» посилить цю тенденцію.


У суботу вартість барреля нафти на електронних торгах у Нью-Йорку коливався на рівні 64 доларів. У середині тижня ціна на нафту досягла 67 доларів за баррель.


Американська влада повідомила, що «Рита» майже повністю призупинила видобуток нафти  у Мексиканській затоці. На 99% призупинено видобуток нафти, значно скоротився видобуток газу. Співробітники нафтогазових компаній евакуйовані. У цьому регіоні світу виробляється четверта частина палива, що вживається у США.


Аналітик Пітер Бойтел з компанії Cameron Hanover, каже: " у цьому районі 14 з 26 НПЗ закриті і виробництво там зупинено. Нафти повно, але немає можливості її переробляти у бензин і дизпаливо".


Така ситуація може призвести до подальшого росту цін на паливо, вважає експерт.


Учасники зустрічі "великої сімки" закликали нафтовидобувні країни збільшити виробництво "чорного золота", а споживачів - активізувати пошук альтернативних джерел енергії і роботи з енергозбереження.


"Субсидування і штучне обмеження ціноутворення у нафтовій галузі негативно впливають на ринок. Їх треба перебороти", - сказано в спільній заяві учасників зустрічі.


Фінансисти закликали до більш ретельного моніторингу нафтового ринку, задля того, щоб уникнути цінових стрибків і стимулювати компанії до збільшення виробництва нафти і газу.


Міністри і глави ЦБ також закликали до  реалізації плану зі списання боргів бідних країн міжнародним фінансовим організаціям, якомога швидше. Вищезгаданий план передбачає списання 40 млрд. доларів боргу 18 бідних країн МВФ, Всесвітньому банку і Африканському фонду розвитку.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект