НОВИНИ

22.09.2005 | ЄС підтримуватиме Україну, але членства не дасть іще довго
Славко Волинський - Радіо Свобода

Але разом із тим, додав він, ЄС за нинішніх обставин буде дуже обережним, перш ніж даватиме Україні нові обіцянки, зокрема щодо членства в Європейському Союзі.


Моїм першим співрозмовником став директор Центру політичних досліджень Джон Палмер. На його думку, представники Європейської комісії повинні дуже детально вивчити, чому кандидатура Юрія Єханурова на посаду нового прем’єр-міністра провалилася в українському парламенті. У ЄС повірили, що після “помаранчевої революції” в Україні настане нова доба, яка прискорить інтеграцію України в ЄС. На жаль, сказав аналітик, зараз Україна у зв’язку з політичною кризою лише марнує час.


А чи не йде вона зараз взагалі в глухий кут, а президент Віктор Ющенко втрачає політичний ґрунт і повагу у світі, поцікавився в директора Центру політичних досліджень кореспондент “Радіо Свобода”. На це Джон Палмер відповів, що про глухий кут рано говорити, а от щодо втрати іміджу президента Ющенка як політичного менеджера, то такі думки вже з’являються в політичному бомонді Європейського Союзу.


А голова Європейської Комісії Жозе Мануель Баррозу, відповідаючи на запитання кореспондента “Радіо Свобода”, сказав, що має постійний контакт із президентом Віктором Ющенком. Під час останньої телефонної розмови Ющенко поінформував Баррозу, що активно займається створенням нового уряду і не збирається відступати від проєвропейських пріоритетів, сказав голова Єврокомісії:


“Президент Ющенко після того, як вирішив змінити уряд, подзвонив мені, і ми провели добру розмову. Ми уважно слідкуємо за всім, що відбувається в Україні. Ми повністю підтримуємо консолідацію демократії в Україні та європейські перспективи України. Щодо стабільності: ми віримо, що політика сусідства – це добрий спосіб посилити стабільність наших сусідів. Та ми вважаємо, що в подальшому розширенні ми повинні бути обережними, коли будемо брати на себе нові зобов’язання. Я це вже говорив і продовжую говорити: я вірю, що Україна має європейське майбутнє, але на цьому етапі треба говорити правду, що країни – члени ЄС не відкрили Україні можливість повного членства. Ми готові активно підтримувати Україну, але ми обережно ставимося на нинішньому етапі до того, щоб брати на себе нові зобов’язання”.


Іще песимістичнішим щодо європейського майбутнього України є консультант Єврокомісії з зовнішньополітичних питань Джеф Мід. В інтерв’ю для “Радіо Свобода” він сказав:


“Це серйозна проблема для України в її стосунках із рештою Європи та зі світом, зокрема що стосується торгівлі, а також майбутнього членства в ЄС. Будь-яка перешкода сповільнює створення зони вільної торгівлі з ЄС і набуття членства в Світовій організації торгівлі, а в довгостроковій перспективі і членства в ЄС. Якщо врахувати, що ЄС уже має багато труднощів навколо Туреччини, Хорватії та інших країн, то Україна справді має серйозні проблеми. Членство в ЄС для України є далеко в майбутньому. Але навіть попри це Єврокомісія слідкує за подіями в цих країнах дуже уважно. Якщо нинішні проблеми не будуть розв’язані, шанси започаткувати План дій, без якого членство майже не можливе, є малоймовірними. Отже, Єврокомісія сподівається, що ці українські проблеми будуть вирішені дуже швидко”, – сказав консультант Єврокомісії у справах зовнішньої політики Джеф Мід.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект