НОВИНИ

05.04.2016 | У країнах Східної Європи основною загрозою нацбезпеці вважають Росію – опитування
Джерело - Європейська правда



Такими є результати опитування американської служби вивчення громадської думки Gallup, оприлюднені 4 квітня.

Росію в якості найбільшої загрози здебільшого називають у країнах Центрально-Східної Європи, які є членами ЄС. В той же час країни регіону, що не входять до ЄС, більшу загрозу вбачають все ж з боку США. Так само розділені позиції і мешканців країн СНД.

Так, серед мешканців держав ЄС  найбільшою загрозою своїй національній безпеці Росію назвали 69% поляків, 58% естонців, 57% румунів, 46% литовців, 42% латвійців, 17% словаків, 15% чехів, 14% угорців.

Греки вважають основною загрозою для себе Німеччину – такої думки дотримуються 39% опитаних. Болгари найчастіше в якості основної загрози називали США (14%), хорвати – Сербію (11%).

Серед мешканців країн СНД Росію як найбільшу загрозу називають в Україні (52%), Грузії (48%) та Молдові (16%).

В той же час у самій Росії 64% опитаних вважають основною загрозою США. США основною загрозою вважають також білорус (44%), казахи (36%), киргизи (33%).

Серед мешканців країн Центрально-Східної Європи, які не входять до ЄС, 64% косоварів, 26% албанців, 10% боснійців назвали в якості головної загрози Сербію. Серби ж головну загрозу для себе вбачають з боку США (24%). Мешканці Азербайджану основною загрозою назвали Вірменію (64%), і навпаки – вірмени вважають найбільшою загрозою Азербайджан (60%). Чорногорія назвала основною загрозою Албанію (15%), Македонія – Грецію (14%).

Опитування проводилося з червня по вересень 2015 року, було опитано по тисячу громадян у кожній з країн ( в Росії опитали 2 тисячі).



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект