НОВИНИ

29.07.2004 | Глава МЗС Польщі сподівається, що Україна не відмовилася від євроінтеграції
Джерело - УНІАН

Міністр закордонних справ Республіки Польща Володимир ЦІМОШЕВИЧ сподівається, що зміна Воєнної доктрини України не означає відмову від європейської інтеграції. Про це він сказав журналістам, коментуючи Указ Президента України Леоніда КУЧМИ від 15 липня.


Як повідомляє PAP, керівник польської дипломатії закликав утриматися від різких коментарів, поки не з'ясується, чи зміна доктрини є стратегічним чи тактичним кроком. "Давайте зачекаємо. Мусимо зорієнтуватися, чи зміна доктрини є стратегічною чи - тактичною", - сказав міністр.


Він зауважив, що Україна перебуває у передвиборний період, через що "деякі декларації є тактичними". Водночас, за словами В.ЦІМОШЕВИЧА, у разі стратегічної зміни найбільший польський східний сусід зробить гірше тільки собі. "Якби виявилося, що Україна відмовляється від попередньо декларованого курсу європейської та північноатлантичної інтеграції, це, звичайно, була б погана новина, насамперед для України", відзначив дипломат.


В.ЦІМОШЕВИЧ сказав, що у такому разі ЄС та НАТО були б вимушені змінити свою політику стосовно України. "Але я щиро вірю, що це не так (Україна не відмовилася від євроінтеграції - УНІАН)", - сказав міністр. "Польща, як ніхто інший послідовно і активно упродовж останніх років пропагувала інтереси своїх східних сусідів серед європейських держав та США. Ми також вважали, що в розширені Європи зацікавлені як Польща, ЄС, так і її східні сусіди. Ми не маємо причин, аби змінювати цю позицію і плануємо надалі її презентувати", - додав керівник польського МЗС.


Як повідомляв УНІАН, Президент України Л.КУЧМА указом від 15 липня 2004 року вніс зміни до положень Воєнної доктрини України, які визначали, що вступ України в НАТО є кінцевою метою політики євроатлантичної інтеграції держави.


Згідно з Указом, абзаци другий і третій пункту 16 доктрини викладено в такій редакції: "В умовах, сучасної воєнно-політичної обстановки інтереси національної безпеки України зумовлюють істотне поглиблення відносин з НАТО і ЄС як гарантами безпеки і стабільності в Європі. Активізація євроатлантичної інтеграції України, в тому числі шляхом глибокого реформування оборонної сфери держави відповідно до європейських стандартів, належить до найважливіших пріоритетів як зовнішньої, так і внутрішньої політики".


У тексті Воєнної доктрини було: „В умовах сучасної воєнно-політичної обстановки інтереси національної безпеки України зумовлюють істотне поглиблення відносин з НАТО і ЄС. Виходячи з того, що НАТО і ЄС є гарантами безпеки і стабільності в Європі, Україна готується до повноправного членства в цих організаціях. Активізація євроатлантичної інтеграції України з орієнтацією на вступ до НАТО як основи загальноєвропейської системи безпеки та пов'язане з цим глибоке реформування оборонної сфери держави відповідно до європейських стандартів належать до найважливіших пріоритетів як зовнішньої, так і внутрішньої політики”.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 3236. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект