НОВИНИ

16.09.2005 | ЄС все одно спростить українцям в'їзд у Європу
Джерело - Українська правда

Європейська Комісія схвалила рекомендації для Ради Євросоюзу щодо початку переговорів з Україною про полегшення візового режиму.


Як повідомляє в четвер сайт Єврокомісії, мова йде про короткострокові шенгенські візи, дія яких не перевищує трьох місяців, передає "Інтерфакс-Україна".


Переговори про полегшення візового режиму планується почати до наміченого на 1 грудня 2005 року саміту Україна-ЄС. Вони будуть проводитися паралельно з переговорами про укладання договору про реадмісію, які вже розпочато.


Останні події в Україні не вплинули на хід переговорів з Європейським Союзом, у якому те, що відбувається, пов'язують зі становленням демократії й майбутніх парламентських виборів.


Такою була позиція представників Євросоюзу в ході засідання комітету Україна - Трійка ЄС із питань політичної безпеки, які прошли в середу в Брюсселі, повідомив журналістам український дипломат, який брав участь в засіданні.


"Наші європейські партнери намагаються зрозуміти логіку того, що відбулося. Для них це становить великий інтерес: вони знають про ці факти й намагаються зрозуміти, чому це відбулося, намагаються розібратися, на якому етапі були зроблені помилки й так далі. Вони б хотіли, щоб Україна залишалася відданою курсу європейської інтеграції, демократичною державою", - сказав дипломат.


Крім того, представники ЄС зробили й "головний висновок" по ситуації в Україні.


"Вони розуміють, що те, що відбувається в Україні - свідчення того, що демократія поступово стає реальністю. Вони відзначають ту відкритість у суспільстві в ході обговорення цих питань і розуміють, що це - проблеми росту, які, як вони сподіваються, будуть переборені", - сказав дипломат.


"Крім того, вони розглядають ці події, звичайно, і в контексті майбутніх парламентських виборів, - підкреслив дипломат.


У зв'язку із цим представники Євросоюзу висловили побажання, щоб парламентські вибори в Україні пройшли вільно, демократично, "щоб народ обрав той парламент, якого він заслуговує".


Разом з тим, ЄС сподівається, що це "має бути парламент демократичної спрямованості, який би сприяв пожвавленню темпів інтеграції України в ЄС", - сказав дипломат.


Він також повідомив, що представники Єврокомісії "дуже позитивно відзначили той факт, що відразу після відставки уряду президент Віктор Ющенко контактував із Соланою (Хав'єр Солана - верховний представник ЄС) і Баррозу (Жозе Мануель Баррозу - глава Європейської комісії), під час яких підтвердив відданість курсу європейської інтеграції".


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 862. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект