НОВИНИ

24.02.2016 | ЗСУ можуть долучитися до програми НАТО з безпеки повітряного простору
Джерело - УНІАН



Повітряні сили Збройних сил України можуть долучитися до Регіональної програми НАТО з безпеки повітряного простору (RASP).

Як повідомляє прес-служба Міноборони, до Командування Повітряних сил України розпочався робочий візит експертів НАТО з питань реалізації Регіональної програми НАТО з безпеки повітряного простору під керівництвом представника Агенції НАТО з питань зв’язку та інформації Рене ван дер Хайдена.

Робочу групу представників Командування Повітряних сил України очолює начальник штабу – перший заступник командувача Повітряних сил генерал-майор Артур Артеменко.

Учасники заходу провели демонстрацію функціональних можливостей проекту та обговорили питання продовження консультацій експертів України та НАТО у контексті здійснення техніко-експлуатаційного дослідження можливостей реалізації Регіональної програми НАТО з безпеки повітряного простору (RASP).

Як зазначив генерал-майор Артеменко, реалізація проекту RASP забезпечить Україні можливість транскордонної координації щодо вирішення інцидентів з безпеки у повітрі, розвине регіональну взаємосумісність та взаємодію у повітряному просторі, поліпшить внутрішню цивільно-військову взаємодію.

Також, за його словами, враховуючи діючу в Україні систему обміну даними про повітряну обстановку (ОДПО/ASDE), цей проект надасть змогу значно підвищити ефективність моніторингу обстановки в повітрі.

Начальник Командного центру Повітряних сил – заступник начальника штабу з бойового управління полковник Анатолій Козловський зазначив, що програма RASP передбачає отримання від сусідніх країн в реальному часі оповіщення про повітряні загрози, інциденти з безпеки та підозрювані повітряні судна ("ренегати") шляхом обміну даними повітряної обстановки, прямої голосової координації та впровадження єдиних процедур.

Відповідно до програми перебування експертів НАТО у Командуванні Повітряних сил, планується проведення ними брифінгів-презентацій та надання фахових консультацій щодо функціональних можливостей зазначеного проекту.

У даний час до системи взаємного оповіщення у програмі RASP перебувають Норвегія, Польща і Туреччина. Виявили зацікавленість до зазначеного проекту Грузія, Литва, Латвія, Молдова, США, Фінляндія та Франція.


Детальніше: http://www.unian.ua/society/1273797-zsu-mojut-doluchitisya-do-programi-nato-z-bezpeki-povitryanogo-prostoru.html



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект