НОВИНИ

23.02.2016 | Президент Естонії про Росію: Діалог це не політика, стримування - політика
За матеріалами - Delfi



"Загалом так, я бачу, що ці речі (цинічна зовнішня політика РФ і розширення її пропаганди в Західній Європі - ред.) супроводжують велику політику. Війна в Україні, яка підірвала договірні основи безпеки, закладені після Другої світової війни. Ми бачимо підривну політику в Молдові. Ми бачимо, що кордон Грузії знову відсунули на 1500 метрів", - сказав президент Естонії.

Він наголосив і на тому, які довготривалі наслідки - "підрив Європи" - мають російські бомбардування в Сирії: "Потік біженців. Люди з Алеппо втікають у Туреччину, і це означає, що знову поряд пара сотень тисяч біженців, які втікають у бік Греції".

Ільвес також з тривогою наголосив, що майже в усіх країнах Європи піднялися "ультраправі антиєвропейські, часто антиамериканські сили": "Ле Пен, АДН у Німеччині. Всі вони кажуть: геть ЄС, геть США, геть НАТО, геть гомосексуалістів. Вони проти європейського толерантного відкритого суспільства та інтеграції. У нас тут теж є всі ці елементи. Можливо, трохи менше протистояння США, але і воно є. Отже, так, я стурбований".

Виходячи з цього, Ільвес виступив проти вузької інтерпретації договору між НАТО і Росією від 1997 року, посилаючись на наявну там фразу про те, "що в нинішній ситуації з безпекою і в ситуації, яку можна передбачити, не розміщуватимуться масштабні постійні війська на території нових членів НАТО". Виходячи з цього, "деякі великі держави Європи", боячись "розсердити Росію", не хочуть відкрито говорити про те, що в Естонії могли б бути постійні бази або військові підрозділи, хоча на переговорах погоджуються з тим, що вони потрібні.

В сьогоднішніх умовах президент Естонії категорично проти цього: "Ситуацію з безпекою в 2016 році неможливо було передбачити 20 років тому". Нині, за словами президента, на території Естонії знаходиться тільки "рота американців і місія протиповітряної оборони НАТО, яка проводить ротацію, - бельгійці, данці, італійці, німці, поляки та інші".

"На Мюнхенській конференції звучало, що діалог з Росією можна розвивати тільки тоді, коли одночасно збільшать стримування. Я неодноразово говорив: діалог це не політика, стримування - політика", - резюмував Хендрік Ільвес.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 8941. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект