НОВИНИ

03.02.2016 | Сенатор Коркер про закордонну політику США і Росію
Джерело - Голос Америки



1 лютого сенатор-республіканець Боб Коркер, який очолює сенатський Комітет з міжнародних відносин, відвідав «Голос Америки» і відповів на питання нашого колеги Майкла Боумана. Пропонуємо з невеликими скороченнями коментарі Боба Коркер з ряду зовнішньополітичних питань.

Сирійська криза

За словами Боба Коркера, сирійська опозиція знаходиться в даний час у скрутному становищі. Її вимоги в гуманітарній сфері не виконані. Законодавець нагадав, що уряд Асада не пішов навіть на звільнення з в’язниць жінок та їхніх дітей, що народилися в результаті зґвалтування. Підкресливши трагічний характер ситуації, що склалася в Сирії, Коркер висловився на підтримку дипломатичних зусиль, зазначивши, однак, що сьогоднішні умови в Сирії мало сприяють їх успіху.

Північна Корея

Боб Коркер скептично висловився про обговорення Радою Безпеки ООН питання про ядерні випробування в КНДР. У зв’язку з цим він вказав на роль Китаю; за словами сенатора, китайська сторона стурбована насамперед стабільністю і «не хоче розгойдувати човен». «Проте, – продовжував Коркер, – я думаю, що ... санкції можуть змінити це і, треба сподіватися, спонукати їх відреагувати інакше».

Ядерна угода з Іраном

«Я не підтримував її, але, зрозуміло, я хочу, щоб вона була успішною», – так законодавець сформулював своє ставлення до угоди щодо іранської ядерної програми. На думку Коркера, «республіканський Конгрес, об’єднавши зусилля обох партій», може надати договору «більше сили». Разом з тим сенатор висловив занепокоєння у зв’язку з ракетним випробуваннями, проведеними Іраном з порушенням резолюцій Ради Безпеки ООН. Він підкреслив також, що при вирішенні проблеми необхідно враховувати економічні інтереси Європи. «Росія», вів далі Коркер, – зацікавлена в продажу зброї, Китай зацікавлений у нафті, і тому ми не побачимо колективної протидії (діям Ірану), здійснюваній відповідним чином Радою Безпеки ООН». Сенатор висловив надію, що наступний президент США буде діяти, виходячи з того, що Сполучені Штати все ще є наймогутнішою країною в світі, здатною вплинути на своїх партнерів.

Боротьба з ІДІЛ

Як констатував сенатор Коркер, сьогодні ІДІЛ створив свій плацдарм в Афганістані. «Коли я був там ... наші військові могли боротися з «Аль-Кайдою», але ми не могли робити дій проти «Ісламської держави, – розповів законодавець. – Це просто смішно ... На щастя, Еш Картер це поправив, і сьогодні наші військові на місці можуть діяти проти ІДІЛ ... » « Ми запізнилися», – так охарактеризував ситуацію Боб Коркер.

Володимир Путін, звинувачення в корупції, російське суспільство

Відповідаючи на запитання щодо заяви Мінфіну США, підтриманого Білим домом, про корумпованість президента РФ Володимира Путіна, Боб Коркер підкреслив, що народ Росії починає розуміти, що його лідер зосередив у своїх руках величезне особисте багатство. За словами законодавця, це може привести до додаткової нестабільності в Росії. «Це неможливо зробити за допомогою нормальних дій державного діяча ... Це може бути зроблено в результаті корупції», – заявив Боб Коркер. «Я думаю, – уточнив він, – що з часом це зіграє дестабілізуючу роль для його режиму».



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2473. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект