НОВИНИ

13.09.2005 | Ізраїль завершив вивід військ із сектору Газа
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

У понеділок вранці останній ізраїльський солдат залишив сектор Газа. Таким чином остаточно завершився період 38-річної ізраїльської окупації цього регіону. Щоправда, ізраїльській та палестинській стороні так і не вдалося дійти згоди з ключових питань. 

Передачу Палестинській адміністрації звільнених територій у Секторі Ґаза Ізраїль планував відзначити спільними урочистостями, що мали б продемонструвати міжнародній спільноті відчутний поступ на шляху мирного врегулювання близькосхідного конфлікту. Втім, палестинська сторона в останній момент вирішила бойкотувати урочистості, протестуючи в такий спосіб проти рішення ізраїльської влади перекрити на наступні шість місяців контрольно-пропускний пункт на кордоні з Єгиптом.

 Не менше обурення в Рамаллі викликало й урядове рішення Ізраїлю залишити недоторканими синагоги на території Сектору Ґаза. На думку палестинських посадовців, відсутність консенсусу з цього питання може затримати процес переходу звільнених територій під їхній контроль. Водночас окремі ізраїльські політики навіть пропонують перетяти палестинцям електроенергію, якщо релігійні споруди буде зруйновано.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект