НОВИНИ

28.07.2004 | РНБОУ дає свій коментар указу Предента України щодо Воєнної доктрини
Джерело - Українська правда

Воєнна доктрина з внесеними до неї Леонідом Кучмою змінами, підтверджує незмінність курсу України на істотне поглиблення відносин з НАТО і Євросоюзом, відзначають у Раді національної безпеки й оборони.


Сам указ президента Леоніда Кучми, зокрема, що вносить зміни до Військової доктрини країни, "повною мірою узгоджується з основними нормативно-правовими актами, що регламентують політику держави в сфері зовнішньої політики, національної безпеки й оборони".


Про це йдеться в коментарі апарата РНБО, текст якого переданий у вівторок.


"Мова йде, насамперед, про прийнятий Верховною Радою закон "Про основи національної безпеки України", постанови "Про основні напрямки зовнішньої політики України", "Про взаємини України з НАТО", "Про взаємини України з ЄС", а також про затверджений рішенням РНБО від 23 травня 2002 року Стратегії України щодо НАТО", - йдеться в коментарі.


"Зазначені документи визначають стратегічні цілі і задачі нашої держави. У них міститься положення про вступ України до НАТО і ЄС, і ця мета продовжує залишатися найважливішим зовнішньополітичним пріоритетом, спрямованим на середньо- і довгострокову перспективу", - відзначає РНБО.


Разом з тим, йдеться в коментарі, затверджена указом президента Військова доктрина - "документ, розрахований не на довгострокову перспективу".


"Нова редакція Військової доктрини (затверджена указом від 15 червня) готувалася з розрахунком на схвалення в ході Стамбульського саміту Комісії Україна-НАТО рішення про приєднання України до програми НАТО "План дій щодо членства" і одержання нею статусу країни-кандидата.


Тому в неї були включені відповідні положення, що конкретизували можливості країни протягом найближчих років стати повноправним членом Альянсу.


Це ж стосується і наших взаємин з ЄС: передбачалося, що в Плані дій Украина-ЄС будуть конкретизовані перспективи двосторонніх відносин у сфері нацбезпеки й оборони в контексті нашого прагнення одержати членство в цій організації", - говориться в коментарі, який наводить "Інтерфакс-Україна".


Водночас, як відомо, жодні експерти не прогнозували отримання "Плану дій щодо членства" в НАТО у Стамбулі та конкретизації шансів України на вступ до ЄС на самміті в Гаазі.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект