НОВИНИ

09.09.2005 | В ЄС підтримують Ющенка, але бояться дестабілізації
Джерело - Українська правда

Єврокомісія ЄС висловлює довіру президенту Віктору Ющенку, однак ЄС остерігається подальшої дестабілізації в Україні.

Про це сказав співробітник Центру європейської політики, політолог Центру європейських досліджень Войцех Любовецький, повідомляє "Радіо Свобода".

"Тут в Брюсселі я зауважив два цікавих факти: перше це те, що Європейська Комісія дуже швидко відреагувала на події в Києві, і зокрема висловила довіру президенту Ющенку, що його нова адміністрація буде рухатись згідно з проголошеним курсом під час Помаранчевої революції. І другий елемент - це наголошення на значенні стабілізації в Україні, бо таке швидке падіння нового уряду в Україні турбує, ЄС остерігається подальшої дестабілізації в Україні", - зазначив він.

На питання, що він особисто думає про ситуацію, яка склалася в Україні, Любовецький зазначив, що ця ситуація нагадує йому те, що колись робилося в Польщі з приходом до влади "Солідарності", "й коли широкий спільний рух еліти "Солідарності" почав ділитися".

"Але що стало потім після поділу. Відбулось очищення шеренг "Солідарності", частина яких повернулася до польського уряду. І проблемою для України тепер є труднощі, пов’язані з поділом тієї еліти, яка привела український народ до Помаранчової революції", - зауважив Любовецький.

Водночас речник Європейськоїї Комісії Емма Адвін сказала, що Ющенко і його адміністрація зможе швидко впоратись з нинішніми труднощами, сформувати новий уряд "й надалі проводитиме ту політику, про яку говорив (Ющенко) під час виборів".

"Президент Ющенко під час виборів оголосив про свою політичну платформу і який внесок він планує зробити в реформи України, зокрема в сфері боротьби з корупцією в державі, проведенні чистої політики", - зазначила вона.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект