НОВИНИ

08.09.2005 | „Бій півнів” на вищих щаблях української влади
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

У німецькомовній пресі набула резонансу відставка Олександра Зінченка з посади держсекретаря. Крім того, видання коментують наміри Росії та Німеччини побудувати газопровід в обхід України й Польщі. Політичну ситуацію в Києві аналізує NEUE ZÜRCHER ZEITUNG:


Вчинок Зінченка є для Ющенка важким ударом. Це симптоматично і засвідчує існування проблеми жорсткої боротьби за владу між молодими і здебільшого недосвідченими службовцями, що взимку обійняли свої посади з приходом нового президента. Заява Зінченка хоча і мала присмак особистого роздратування, але змальовані у ній проблеми підтверджуються особистим досвідом багатьох українців, більше того – розкритиковані Зінченком явища вже не раз згадувалися в доповідях західних спостерігачів, -


 зазначає Neue Zuercher Zeitung і робить такий висновок:


З огляду на ці тенденції зникають будь-які сумніви, що критика Зінченка є м’яким відображенням українських реалій. Звісно, є за що критикувати і відставного держсекретаря. Колись Зінченко був поплічником Кучми, і, судячи з усього, він теж мислить переважно мірками радянського апаратника. Він не навів жодного конкретного доказу правомірності своїх звинувачень. Про це йому нагадав і Порошенко, зазначивши, що замість безпідставно звинувачувати, Зінченкові личило би своєчасно допомогти притягнути корупціонерів до відповідальності. Він має рацію – політики пострадянського формату здебільшого уникають конкретики, і це відоме явище. Проте зважаючи на нинішній „бій півнів” на вищих щаблях української влади, застережні слова Зінченка не варто викидати з голови.


Газета FRANKFURTER RUNDSCHAU розглядає проблеми у стосунках між прем’єром Тимошенко та секретарем РНБО Порошенком:


Своє роздратування з приводу одне одного Тимошенко і Порошенко в часи „помаранчевої революції” ще намагалися якось приховати: як провідний фінансовий донор революції Порошенко не проти був сам опинитися в прем’єрському кріслі. Але це не єдине джерело конфлікту всередині владної команди: боротьба за владу точиться й у роздутому до двадцяти радників секретаріаті президента. Віктор Ющенко в цих внутрішніх конфліктах, здається, втрачає контроль над ситуацією, - пише FRANKFURTER RUNDSCHAU.


Далі видання оцінює перспективи команди президента Ющенка:


Замість проведення терміново необхідних реформ, „помаранчеві” антагоністи мають залагоджувати свої внутрішні проблеми, готуючись до майбутніх парламентських виборів. Проте навіть якщо з урядової коаліції вийдуть соціалісти, решті партнерів цілком під силу отримати на виборах потрібний результат. На думку оглядачів, вони все одно виграють парламентські вибори, адже вартої уваги опозиції просто не існує. Однак не слід виключати подальшу ескалацію конфлікту між Порошенком і Тимошенко ще до виборів. При цьому успішному бізнесмену навряд чи вдасться забити клина між президентом і прем’єром. Ці двоє надто важливі один для одного, - підсумовує FRANKFURTER RUNDSCHAU.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 9517. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект