НОВИНИ

06.09.2005 | Американські інвестори Северодонецького «Азоту» мають намір звернутися до Конгресу США
Джерело - Korespondent.net

Американська корпорація "Worldwide Chemical LLC" розробила меморандум стосовно ситуації довкола ЗАТ «Северодонецьке об’єднання «Азот» (Луганська область) і має намір його розповсюдити у Конгресі США.


 


Про це сьогодні на прес-конференції повідомив віце-президент корпорації Джеймс Вільям Грант, який також є екс-конгресменом США.


25 американських конгресменів вже написали лист президенту України Віктору Ющенку, у якому висловили своє занепокоєння стосовно цієї ситуації. За словами віце-президента "Worldwide Chemical LLC" , ці конгресмени ініціюватимуть зустріч з президентом України, коли той прибуде до США.


«Це – тест американо-українських інвестиційних угод. Ми маємо намір вимагати, щоб Україна гарантувала ті домовленості і ті права, які виписані у Договорі про захист інвесторів», сказав Джеймс Вільям Грант.


Присутній на прес-конференції президент "IBE Trade Corp." (США) Алекс Ровт у свою чергу підкреслив, що ситуація, яка утворилася довкола «Азоту» може вплинути на майбутнє американських інвестицій. «Якщо з нашою компанією так поводяться, то так само можуть поводитися і з компанією, яка має великі інвестиції», - сказав він.


Президент корпорації "IBE Trade Corp.",  який є інвестором ЗАТ «Северодонецьке об’єднання «Азот»,  також додав: «Ми приїхали в України не для того, щоб забирати гроші, а для того, щоб давати їх вам».


Нагадаємо, що «Азот» є одним з найпотужніших хімічних підприємств України. Він випускає аміак, азотні мінеральні добрива, органічний спирт і кислоти, товари побутової хімії, вироби з полімерів та полімерних плівок. Понад 70% товарів, що випускаються підприємством експортуються до країн близького та далекого зарубіжжя.


У кінці минулого року на базі цілісного майнового комплексу Северодонецького державного підприємства « Об’єднання «Азот» було створено ЗАТ у результаті злиття збереженої у 100% розмірі державної власності у вигляді основних фондів «Северодонецького об’єднання «Азот» та залученого капіталу американського інвестора – корпорації "Worldwide Chemical LLC".


Скасування ЗАТ


У п’ятницю, 2 вересня, група озброєних людей захопила адміністративний будинок закритого акціонерного товариства "Северодонецьке об’єднання "Азот" Новопризначений директор Володимир Ляхов перебував у п’ятницю на своєму робочому місці, а за його ініціативою завод охороняється представниками охоронної фірми.


Після прибуття Ляхова майже 300 працівників ЗАТ «Северодонецьке об’єднання «Азот» розпочали мітинг біля адміністративної будівлі підприємства з акцією протесту проти скасування судом створення ЗАТ. Ініціаторами мітингу стало колишнє керівництво заводу.


На мітингу виступали представники Соцпартії України. Депутат Верховної Ради Дмитро Рудьковський заявив зібранню, що Соціалістична партія ініціюватиме розгляд у Верховній Раді ситуації з захопленням адміністративної будівлі заводу.


У серпні Кабінет Міністрів зобов’язав Мін’юст і Міністерство промислової політики забезпечити виконання рішення Печерського суду про скасування створення ЗАТ "Северодонецьке об’єднання "Азот".


Кабмін також доручив ФДМ упродовж 3 днів після забезпечення виконання рішення Печерського суду прийняти рішення про приватизацію СДПП "Об’єднання "Азот" на відкритому конкурсі.


10 червня Апеляційний суд Києва відхилив апеляцію ЗАТ "Северодонецьке об’єднання "Азот" на постанову Печерського районного суду Києва від 17 березня, відповідно до якої були визнані недійсними установчі документи і реєстрація компанії.


24 грудня 2004 року ФДМ і компанія "Worldwіde Chemіcal LLC" (США) створили на базі СДПП "Об’єднання "Азот" ЗАТ "Северодонецьке об’єднання "Азот" зі статутним фондом 1056,7 млн. гривень, у якому частка "Worldwіde Chemіcal LLC" склала 60%, частка ФДМ – 40%.


85% "Worldwіde Chemіcal LLC" контролює американський бізнесмен українського походження Алекс Ровт, засновник і президент хімічної компанії "ІBE Trade".


 


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект