НОВИНИ

19.11.2015 | Росія не може боротися з тероризмом, бо сама його фінансує – експерт США
За матеріалами - Радіо Свобода



Стівен Бланк переконаний, що Путін штовхає Захід на співпрацю проти терористів у Сирії, щоби відсунути питання української кризи на задній план.

Після паризьких терористичних актів Захід ризикує зробити необдумані й навіть панічні кроки в бік співпраці з Російською Федерацією задля боротьби з екстремістським угрупованням «Ісламська держава». При цьому українське питання може відступити на задній план як менш важливе. Таку думку в інтерв’ю Українській службі «Голосу Америки» висловив старший науковий співробітник Американської ради закордонної політики Стівен Бланк.

Теракти в Парижі налякали не лише рядових мешканців французьких міст, але й політичні кола в усьому світі. Вже в понеділок директор ЦРУ Джон Бреннан заявив, що США й Росія мають започаткувати тіснішу співпрацю й у такий спосіб попереджати терористичні акти у майбутньому та боротися проти угруповання «Ісламська держава» у Сирії.

Критика від політичних еліт не забарилася. Такі заяви – необдумані й здійснені під впливом шоку від паризьких подій, вважає старший науковий співробітник Американської ради закордонної політики Стівен Бланк. На ділі, переконаний він, Путін не лише не бореться з тероризмом у Сирії, але навіть його підтримує.


Росія бореться з тероризмом? Справді? Не смішіть

Стівен Бланк

«Якщо ви тверезим оком подивитесь на те, що Путін зробив у Сирії, то зрозумієте, що він не бореться з «Ісламською державою». Російський уряд дозволив терористам «Ісламської держави» залишити Північний Кавказ, щоб відправитися в Сирію й Ірак. Також росіяни є основним постачальником зброї для Гамасу й Гезболли. І вони ж здійснюють терористичні акти в Україні. Росія бореться з тероризмом? Справді? Не смішіть», – іронізує старший науковий співробітник Американської ради – Стівен Бланк.

Експерт наполягає: більшість авіарейдів, які росіяни здійснили у Сирії досі, були націлені не проти терористів «Ісламської держави», а радше на опозиційні групи, що є противниками чинного президента Сирії Башара аль-Асада.


Питання у тому, чи росіяни змістять свою ціль на «Ісламську державу». Допоки цього не буде, я не бачу основи для справжньої співпраці у Сирії між західною коаліцією та Росією

Стівен Пайфер

Екс-посол США в Україні Стівен Пайфер також визнає: погоджуватись на співпрацю з Росією можна лише, якщо та відмовиться від такої практики. «Питання зараз у тому, чи росіяни, які досі провадили свою кампанію авіарейдів головно проти поміркованих опозиційних груп в Сирії, змістять свою ціль на «Ісламську державу», – каже Стівен Пайфер, екс-посол США в Україні. – Допоки цього не буде, я не бачу основи для справжньої співпраці у Сирії між західною коаліцією та Росією».

Далі погляди Пайфера й Бланка розбігаються. Пайфер вірить, що Росія може змінити політику в Сирії, Бланк радить Заходу не сидіти в очікуванні дива й тісніше кооперуватися з Європою та країнами жертвами тероризму – Ізраїлем, Єгиптом, Йорданією й Туреччиною. Від часу терактів 11-го вересня 2001 року США не бачили великої допомоги й підтримки з боку російської розвідки, каже Бланк, та сама історія повторилася, коли американські розвідники спробували кооперуватися з російськими колегами в справі терактів у Бостоні, скоєних братами Царнаєвими.


Успіх, який Путін отримує в цьому питанні, – це свого роду пам’ятник неефективній політиці, яку Захід провадить по відношенню до України

Стівен Бланк

«Ціль Путіна – змусити Захід співпрацювати з Росією. Це його головне завдання. Адже це доведе, що Росія – не ізольована, що Захід не зможе добитися прогресу без Росії, а відтак, що українське питання не таке вже й важливе. Знаєте, успіх, який Путін отримує в цьому питанні, – це свого роду пам’ятник. Так, це цілий пам’ятник, який треба поставити неефективній політиці, яку Захід провадить по відношенню до України», – додає Бланк.

Бої, що з новою силою вибухають в Східній Україні, на думку Стівена Бланка – ще один важіль впливу, який використовує Путін. «Вони навмисно посилили бої на сході України для того, щоб змусити Захід зрозуміти: якщо ви не домовитесь із нами щодо Сирії, ми влаштуємо більше проблем в Україні», – підкреслює він.

Бланк переконаний – все, що досі Путін робив у Сирії, певним чином готувало й підштовхувало Захід до висновків про співпрацю. І, на жаль, якщо так буде тривати й надалі – рано чи пізно терези нерішучості Заходу схиляться на його бік.





| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект