НОВИНИ

05.09.2005 | Європа вводить нові правила для мігрантів
Джерело - Korespondent

Європейська Комісія представила країнам ЄС пропозиції про перегляд прав нелегальних іммігрантів і осіб, яким було відмовлено в отриманні притулку. Пропозиції стосуються правил повернення нелегалів на батьківщину, системи інтеграції іммігрантів у європейських країнах, а також більш тісної кооперації з країнами, які не входять до ЄС з питань міграції і політичного притулку.


 


Як повідомив комісар з юридичних питань Франко Фраттіні, мета рекомендацій – відпрацювати прозору політику репатріації у межах ЄС.


«Людей, які нелегально мешкають у країнах Євросоюзу, мають повернути туди, де вони народилися», заявив Фраттіні.


Комісія пропонує ввести заборону на повернення до будь-якої країни ЄС осіб, яких було депортовано з ЄС. Максимальний термін затримання осіб, які підозрюються у незаконному перебуванні на території держави ЄС, на думку комісії, не повинен перевищувати  півроку.


Окрім того, планується надавати допомогу легальним мігрантам, які бажають повернутися додому.


Відправлення іноземців до країн, де їм можуть загрожувати тортури або переслідування, також мають припинитися, хоча Фраттіні визнав, що здійснити це буде важко.


Представники Євросоюзу підкреслюють необхідність прийняття у країнах ЄС єдиних законів про міграцію, для того, щоб нелегали не могли скористатися існуючими розбіжностями у законодавствах різних країн.


Останнім часом більшість країн ЄС зробили значно суворішим своє імміграційне законодавство під тиском ультра правих політичних партій.


Згідно з даними ООН, загальна кількість людей, які просять політичного притулку в країнах ЄС зменшилася з 425тис. у 2002 році до 282 тис. у 2004 році.


Раніше, наприклад, Великобританія вважалася раєм для тих, хто потребує політичного притулку, проте нещодавні вибухи у британській столиці призвели до перегляду позиції уряду стосовно іноземців, які мають намір оселитися у Британії.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект