НОВИНИ

02.09.2005 | Times: Економіку Росії на плаву тримає тільки море нафти
Джерело - УНІАН

На тлі вартості нафти в районі 70 дол./бар. у світі зростає занепокоєння, що позамежно високі ціни на паливо негативно позначаться на світовій економіці. Так, пише британська Times, за оцінками Міжнародного валютного фонду (МВФ), нинішнє підвищення нафтових цін призведе до зниження в 2005 р. світових обсягів виробництва на 0,8%. Тривогу МВФ поділяє і Міжнародне енергетичне агентство, яке попереджає, що справжній масштаб руйнівних наслідків нинішніх цін на нафтовому ринку світова економіка ще не відчула, але відчує дуже швидко.

Однак схоже, що Росія, як другий за величиною в світі експортер нафти, почувається за цих умовах чудово, пише видання. Ще в 1998 р., нагадує газета, російська економіка лежала в руїні: дефолт спричинив жахливу інфляцію, девальвація рубля становила 45%, ринок акцій упав. Тепер, лише за сім років, економіка Росії сильніша, ніж була до дефолта, а зростаючим обсягам виробництва може позаздрити будь-яка країна з економікою, що розвивається.

Експерти, опитані виданням, сходяться на думці: причини зльоту і падіння економіки Росії - в нафтовій кон'юнктурі. Інвестиційний аналітик компанії AXA Investment Managers Ірина Серрі нагадує, що російська економічна катастрофа кінця 1990-х сталася на тлі вкрай низьких цін на нафту - лише 12 дол./бар. Сьогодні ж нафта становить 55% усього російського експорту, і щорік цей показник збільшується. Небувало висока ціна на нафтовому ринку дозволила Росії створити солідний стабілізаційний фонд у іноземній валюті, а ВВП довести до 12,5%. Так значні показники переконали навіть міжнародне рейтингове агентство Standard&Poors, яке підвищило рейтинг Росії до інвестиційного рівня.

Аналітик Алія Юсуф з First State також не сумнівається, що російську економіку врятувала нафтова кон'юнктура. На його думку, економічне відродження Росії сталося не внаслідок яких-небудь реформ, а через високі ціни на нафту. Російська банківська система все ще дуже слабка, зазначає він, а уряд так і не вирішив проблему пенсійного забезпечення на належному рівні. На тлі таких сприятливих цін на нафту, вважає аналітик, президент Росії втрачає рідкісну можливість докорінно розвинути економічну систему країни і здійснити необхідні структурні реформи. "Дуже шкода, що В.Путін, маючи такі сильні позиції, не проводить реформ, які б збільшили зростаючий потенціал країни", - зауважує А.Юсуф. РосБізнесКонсалтинг.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект