НОВИНИ

01.09.2005 | Данія знову відкриває посольство у Києві
Джерело - Українська служба ВВС

Насправді саме Помаранчева революція стала давноочікуваною нагодою для данського міністра закордонних справ Пер Стіґа Мюллера відновити в Україні посольство Данії.



Буквально кількома днями після повторного голосування на українських президентських виборах у грудні він заявив, що посольство у Києві буде відновлене, бо перебіг тих виборів створює можливості для зміцнення політичних та економічних зв’язків України з Європейським Союзом.


Імовірно також, що рішення заново відкрити посольство Данії приймалося під впливом данських підприємців.


Без підтримки посольства їм було щораз важче вести справи в Україні, де маніпуляція правилами часто використовувалася для витіснення тих конкурентів, які не мали необхідних зв’язків.


Нове посольство матиме посилений комерційний відділ та представника поліції, який координуватиме співпрацю правоохоронців скандинавських держав з Україною.


Загалом 2002-го року в результаті скорочень в данському міністерстві закордонних справ у світі було закрито 10 дипломатичних представництв Данії.


Тоді пан Пер Стіґ Мюллер казав, що посольство у Києві підпало під закриття через розчарування низьким рівнем торгівлі з Україною.


Це було відступом від розбудови значної дипломатичної присутності Данії у колишніх радянських республіках 1991-92-го років, коли вважалося за необхідне дати зрозуміти Росії, що порушення суверенітету новонезалежних держав потягло б за собою наслідки.


Десятьма роками згодом теоретична загроза для української незалежності зменшилася і Данія з геополітичних міркувань вирішила обійтися без посольства у Києві.


Тим часом чітким політичним пріоритетом Копенгагена стала дипломатична присутність в усіх країнах розширеного Євросоюзу.


Можна сказати, що розташуванням посольств Данія перемістила наголос з запевнення розвалу Радянського Союзу на запевнення поступального розширення Європейського Союзу.


Зміни в МЗС Данії 2002-го року були частиною угоди між тоді новим правим урядом Данії та його партнером у парламенті - націоналістичною Данською Народною Партією про скорочення видатків на закордонну допомогу та зменшення міністерства закордонних справ.


Тепер Україна повернула себе на міжнародні виднокола і здобула статус важливого сусіда Євросоюзу.


Данія також починає програму підтримки зміцнення українського громадянського суспільства основу для якого, як сказав міністр закордонних справ Данії, заклала активність громадськості у виборчому процесі.


Данський уповноважений в Україні пан Джон Крістенсен висловив в інтерв’ю Бі-Бі-Сі сподівання, що до жовтня у Києві буде завершений ремонт посольської будівлі і її офіційне відкриття співпаде з приїздом міністра закордонних справ Данії.


Уповноважений наголосив, що попри відсутність посольства, зв’язки між Данією та Україною залишалися міцними і вказав на збільшення кількості українців, які отримали візи на відвідання Данії.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 3901. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект