НОВИНИ

28.07.2004 | Україна не повідомила НАТО про зміни у своїй Воєнній доктрині.
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Україна не повідомила НАТО про зміни у своїй Воєнній доктрині – заявив один з речників Північно-Атлантичного Альянсу Роберт Псшель. Як і громадяни України, НАТО довідалося про вилучення з пріоритетів України питання про членство в євроатлантичних структурах лише на 11 день після підписання президентом Кучмою відповідного указу. Ба більше, ця інформація надійшла до альянсу не з Адміністрації президента, а від журналістів.
На запитання що у штаб-квартирі НАТО кажуть про зміни українських пріоритетів, Роберт Псшель відповів:


"Українські колеги нас офіційно не поставили до відома. Тому важко реагувати на це. З нашого погляду, ми не зафіксували жодних змін у політиці України щодо НАТО. Якщо ми оцінюватимемо реформування Україною війська, величезний внесок України у миротворчі місії, ми мусимо сказати, що вважаємо Україну – дуже серйозним партнером і тому оцінюємо Україну дуже позитивною."


Останніми роками українська політична еліта не раз висловлювала розчарування нерішучістю НАТО щодо України. Прихильники швидкої інтеграції України із Заходом кажуть, що якби НАТО та ЄС подали чіткий сигнал, мовляв все – ми розпочинаємо процес приєднання України, тоді б і громадяни України не були б так песимістично налаштовані проти Альянсу.


Ми запитали речника НАТО Роберта Псшеля, чи не відчуває він, що і Північно-Атлантичний Альянс частково несе відповідальність за те, що зробив президент Леонід Кучма своїм указом - а саме за відмову від членства в західноєвропейських структурах.


"Взагалі, важко говорити про вину будь-кого в цьому. Факти свідчать, що Україна знаходиться в процесі реформи, ми маємо з Україною конкретний план дій, ми допомагаємо Україні у багатьох проектах, що поліпшать її демократичні стандарти, в чому ми дуже зацікавлені. Ми робимо багато речей разом, які ідуть на користь нам обом. І тому ваше питання про "розчарування", я не думаю таку серйозну державу, як Україна, можна назвати розчарованою в нас. Україні немає чого розчаровуватися. У нас попереду багато роботи і нам приємно працювати з Україною."



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 8944. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект