НОВИНИ

13.10.2015 | Конфлікт у Сирії може зруйнувати економічні відносини Туреччини і Росії - ЗМІ
Джерело - УНІАН



Конфлікт на Близькому Сході може негативно відбитися на економічних відносинах Росії і Туреччини, передає Газета.RU з посиланням на Financial Times.

В даний час Туреччина є одним з найбільших споживачів російського газу. Будівництво нового газопроводу через Чорне море повинно було зміцнити партнерство країн, проте в даний момент майбутнє цих економічних відносин залишається під питанням.

Минулого тижня турецький президент Реджеп Тайіп Ердоган попередив, що військова кампанія Росії в Сирії ставить під загрозу контракт на будівництво АЕС на території Туреччини. Він також зазначив, що Анкара може почати отримувати газ з альтернативних джерел.

Відносини між країнами стали напруженими після того, як президент Росії Володимир Путін почав відправляти зброю і техніку для підтримки сирійського президента Асада, проти якого виступає Ердоган. Ситуація почала погіршуватися в жовтні цього року, коли Росія порушила повітряний простір Туреччини, тим самим викликавши гнівні протести Анкари і невдоволення НАТО.

«Довгий час вони намагалися зробити так, щоб суперечка через Сирію не зачіпала їх двосторонніх економічних відносин. Але цей баланс більше не є стійким», — пояснив Financial Times дослідник Фонду Карнегі Сінан Ульген.

За даними видання, подібна «хитка рівновага» щорічно оцінюється в $32 млрд торгового обороту. Щороку Туреччина закуповує у Росії 27,4 млрд кубометрів газу. За останні 25 років будівельні фірми Туреччини отримали в Росії контракти на загальну суму $50 млрд. Крім цього, Туреччина є головним напрямком російського туризму. В минулому році російські туристи внесли в турецьку економіку $3,7 млрд.

Видання підкреслює, що обом сторонам буде важко відмовитися від такого вигідного партнерства.

Автор статті відзначає, що в даний момент російське втручання в конфлікт на Близькому Сході «змішало всі карти» і порушило плани Ердогана.

 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект