НОВИНИ

23.08.2005 | Відбулося розширене засідання колегії Міністерства оборони України, присвячене проблемам утилізації боєприпасів
Джерело - Урядовий портал

У заході взяли участь керівний та командний склад вітчизняного оборонного відомства і Збройних Сил України, члени комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони, представники відповідних міністерств та відомств.


З доповідями із зазначених питань виступили начальник Генерального штабу – Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-полковник Сергій Кириченко, заступники Міністра оборони України Володимир Терещенко і В’ячеслав Кредісов, командувачі видами Збройних Сил та оперативних командувань, народні депутати України Олександр Кузьмук і Анатолій Доманський.


Начальник Генерального штабу – Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-полковник Сергій Кириченко детально проаналізував ситуацію, яка склалася на базах, складах та арсеналах, зокрема, зазначив, що перевантаженість цих військових об’єктів у середньому на 20% перевищує встановлені нормативи. Лише 57% об’єктів обнесено земляними валами. 37% захищені від атмосферного впливу.


Серед основних причин такого стану і низьких темпів утилізації були відзначені короткий термін державного оборонного замовлення на проведення робіт з утилізації боєприпасів (сьогоднішній однорічний термін пропонується збільшити до трьох років). Також на урядовому рівні необхідно вирішити питання щодо утилізації на вітчизняних підприємствах усіх видів боєприпасів без їхнього розподілу на економічно вигідні чи невигідні типи. На думку учасників засідання, у такій важливій та актуальній для України справі вигода може бути лише одна – безпека суспільства.


Більшість доповідачів були практично одностайними у своїх думках, що немає сенсу витрачати значні державні кошти на перевезення боєприпасів на більш безпечні об’єкти, які внаслідок таких дій самі поступово набуватимуть рівня підвищеної небезпеки. Разом з цим, найдоцільніше забезпечити належні умови зберігання та активно проводити утилізаційні роботи.


За розрахунками заступника Міністра оборони України Володимира Терещенка, реально вийти на утилізаційні обсяги до 100 тис. тонн боєприпасів на рік вже в наступному році. Зокрема, наявний в Україні промисловий потенціал оцінюється у можливості знешкоджувати 65 тис.тонн, а решту боєприпасів військові готові та спроможні утилізувати на власних арсеналах.


З метою підвищення рівня соціального захисту особового складу, який працює на базах, складах та арсеналах, Міністр оборони України Анатолій Гриценко поставив завдання включити посади, зокрема, військовослужбовців контрактної служби, до переліку посад, яким виплачується додаткова надбавка до грошового забезпечення розміром у 250 гривень. Також глава військового відомства доручив вжити заходів для забезпечення службовим житлом фахівців, які служать на базах і арсеналах.


Серед пропозицій, які увійшли до рішення колегії, слід відзначити усунення прорахунків у плануванні фінансування заходів утилізації, підвищення рівня контролю посадових осіб за своєчасним виконанням визначених завдань, активізацію діяльності Департаменту утилізації ракет та боєприпасів МО України та уповноважених підприємств з вилучення вибухонебезпечних предметів та їх елементів, які передані для знешкодження. Також окремо наголошувалося на необхідності завершення інвентаризації на арсеналах, базах і складах та безумовному виконання вимог керівних документів щодо дотримання вибухопожежної безпеки.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 3856. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект