НОВИНИ

03.08.2015 | НАТО вдвічі скоротить повітряну поліцію в країнах Балтії
Джерело - The Guardian



Незважаючи на збільшення активності російських літаків, НАТО має намір вдвічі скоротити місію повітряної поліції в Балтійському регіоні.

Про це розповів член штаб-квартири НАТО підполковник Джей Янзен, пише британське видання The Guardian.

Зокрема, за його словами, кількість винищувачів, які патрулюють повітряні кордони країн Балтії, цієї осені буде зменшена з 16 до 8.

Таке скорочення, за словами Янзена, відповідає поточним завданням і до подій в Україні лише 4 натівські винищувачі охороняли кордони Альянсу в регіоні.

"Наші винищувачі є лише відповіддю на російську активність. Єдиною нашою метою є збереження цілісності повітряного простору країн НАТО і попередження можливих атак на членів альянсу", - сказав він.

Він визнав, що активність винищувачів альянсу останніми місяцями зросла, однак "польоти проходять в сотнях кілометрів від російського кордону".

Загалом винищувачі НАТО за перші шість місяців 2015 року здійснили 310 перехоплень, з них 245 були відповіддю на російську активність. Як зазначає видання, така кількість є співмірною періоду кінця холодної війни.

Підняття винищувачі для перехоплення не означає порушення міжнародного повітряного простору чи правил військової авіації. Видання нагадує, що протягом минулого року було лише десять випадків порушення повітряного простору країн НАТО Росією.

Основною причиною занепокоєння НАТО через польоти російських літаків залишаються вимкнені передавачі і неузгодження планів польотів з іншими учасниками повітряного руху.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект