НОВИНИ

29.07.2015 | США не мають наміру остаточно здолати ІДІЛ - лідер іракських повстанців
Джерело - УКРІНФОРМ

Зусилля міжнародної коаліції щодо боротьби з Ісламською державою є неефективними, оскільки США не вистачає політичної волі, аби повністю викорінити сунітських джихадистів, які контролюють великі частини Іраку та Сирії.

Таку думку в інтерв’ю агентству Reuters висловив Кваіс аль-Хазалі, лідер одного з найбільш запеклих іракських шиїтських угрупувань повстанців Асаіб Аль аль-Хак.

«На наше переконання, США не хочуть розв’язати конфлікт, натомість намагаються його контролювати», - сказав Кваіс аль-Хазалі.

За його словами, зусилля коаліції провалилися через бажання США змінити політичну карту Близького Сходу.

"США не хочуть знищити Ісламську державу. Вони хочуть використати ІД для досягнення власних цілей у Іраку та регіоні, а саме здійснити його політичний переділ", - наголосив лідер іракських повстанців.

Хазалі наголосив, що очолювана США коаліція не змогла наростити кількість авіаударів, хоча обіцяла зробити це.

Reuters додає, що підтримувана Іраном Асаіб, разом з Бригадами Бадра та Кетаїбською Хезболлою перебуває на передовій Народного мобілізаційного комітету або Хашид Шаабу, офіційної інституції іракського уряду, що споряджає добровольців для боротьби проти Ісламської держави.

Агентство пояснює, що після фактичного розвалу національної іракської армії минулого року, Хашид Шаабі став найпотужнішою військовою силою країни. Втім, багато парамілітарних структур наразилися на критику за начебто зловживання у сунітських регіонах, відбитих у ІДІЛ.

Видання вказує на те, що останні місяці з’являлося кілька доповідей щодо зловживань у зоні бойових дій. Зокрема, у них йшлося про вбивства, мародерство та знищення помешкань сунітських сімей. Втім, Хазалі відкидає подібні звинувачення.

«Незважаючи на нагнітання та перебільшення у ЗМІ, жодне видання не змогло обґрунтовано звинуватити шиїтську Хашид Шаабі у геноциді або вбивстві безневинних громадян», - підкреслив він.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект