НОВИНИ

21.07.2015 | Трамп налаштував проти себе і латиноамериканців, і республіканців
Джерело - Голос Америки

У суботу під час виступу перед релігійними консерваторами Дональд Трамп заявив, що не вважає Джона Маккейна героєм. Так Трамп відреагував на те, що Маккейн назвав його прихильників - божевільними.

"Він не військовий герой. Він став військовим героєм тільки тому, що потрапив у полон. А мені подобаються люди, які в полон не потрапляють. Зараз він сказав погані речі про багатьох людей, таких як ви. І я сказав, що я з ним не згоден, тому що ці люди не божевільні і, що ще важливіше, сказав іншу правду, яку ніхто не знає - що він закінчив військову академію з найнижчими оцінками в своєму в класі. Його це засмутило. Чому? Тому що я сказав правду?", - заявив Трамп.

Під час війни у В'єтнамі Маккейн служив пілотом ВМС, був збитий і провів більше п'яти років у полоні.


Він став військовим героєм тільки тому, що потрапив у полон

Слова Трампа, які применшують заслуги Маккейна та інших полонених ветеранів, викликали негативну реакцію серед інших республіканців, які балотуються у президенти.

"Дональд Трамп повинен вибачитися перед кожним американським ветераном - і особливо перед Джоном Маккейном", - заявив республіканець Рік Перрі.

"Джон Маккейн - американський герой. Я засуджую кожного, хто погано висловлюється про тих, хто був військовополоненим", - відзначив інший кандидат-республіканець Скотт Волкер.


Навіть Республіканський національний комітет офіційно засудив слова Трампа.

Але сам Трамп від своїх слів не відмовляється, і вибачатися не збирається. Всього два тижні тому подібну хвилю критики і публічного засудження викликали інші слова Трампа, про нелегальних іммігрантів з Мексики. Трамп обізвав їх вбивцями та ґвалтівниками.

У відповідь спалахнули протести іммігрантів, а у продажу навіть з'явилися піньяти з обличчям Трампа - популярна мексиканська іграшка, по якій треба бити палицею, щоб з неї посипалися цукерки.


Однак та ж антиіммігрантська риторика та інші прямолінійні висловлювання Трампа активізували крайньо консервативних прихильників Трампа і додали йому популярності. Відповідно до останнього опитування громадської думки, Дональд Трамп вийшов на перше місце серед своїх конкурентів з Республіканської партії і став реальним претендентом на президентську номінацію.

"Він настільки непередбачуваний, що це викликає інтерес. Думаю, що саме тому він вийшов на верхівку рейтингу", - каже політолог Скот Фолкнер.

Але чи зможе Трамп виграти номінацію, а потім і вибори?

"Він однозначно добре відомий кандидат, який сказав деякі контроверсійні речі. Йому це додало деяку популярність, особливо в питанні імміграції. Але, врешті-решт, я не думаю, що він буде номінантом або навіть десь близько", - говорить політолог Джон Форт`є.

Маккейн, у свою чергу, заявив, що йому особисто вибачення Трампа не потрібні. Однак сенатор вважає, що той повинен вибачитися перед усіма американськими військовополоненими та їх родинами.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект