НОВИНИ

16.07.2015 | У Штатах кажуть, що угода з Іраном не вплине на ПРО в Європі
Джерело - УКРІНФОРМ

Досягнення угоди між "шісткою" та Іраном щодо ядерної програми Тегерана не вплине на плани Вашингтона щодо розміщення елементів протиракетної оборони США у країнах Європи, зокрема Польщі.

Про це заявив посол США в Польщі Стівен Малл.

"Ця угода, фактично, не має значення для наших планів будівництва бази в Редзікуві (північ РП). Її будівництво має розпочатися в наступному році, а завершитися в 2018 році", - повідомив Малл.

Він зазначив, що досягнута угода не має нічого спільного з іранською програмою розвитку балістичних ракет.

"Тому, і це зазначено в угоді, наші санкції - як з боку ООН, так і на двосторонньому рівні - залишаться у дії ще принаймні упродовж наступних восьми років... Побоювання, що цієї бази не буде, є необгрунтованими", - заявив посол США в Польщі.

За його словами, база в польському населеному пункті Редзікув буде елементом оборони Польщі, США, Канади й інших країн НАТО від загрози використання Іраном балістичних ракет.

Раніше Іран і країни "шістки" (США, Франція, Велика Британія, Німеччина, Китай, Росія) досягли угоди щодо іранської ядерної програми. Вона передбачає скорочення іранської ядерної програми і зняття з Тегерана міжнародних санкцій.

У польській базі в Редзікуві має розташовуватися американський радар далекого радіусу дії, а також пускові установки ракет SM-3.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект