НОВИНИ

16.07.2015 | Японія: нижня палата прийняла закон, що дозволяє військовим бойові дії за кордоном
Джерело - Взгляд

Нижня палата парламенту Японії прийняла закон про розширення повноважень національних Сил самооборони, що надає їм право участі в бойових діях для захисту «дружніх країн.

У ході голосування документ підтримали депутати Ліберально-демократичної партії та її молодшого партнера за коаліцією, центристської партії Нова Комейто.

Обговорення законопроекту викликало бурхливу реакцію опозиції, під час дебатів вони активно виступали проти, справа ледь не доходила до бійок.

Рішення було прийнято попри протести проти закону, в яких брали участь тисячі громадян, і падіння рейтингу прем'єр-міністра Сіндзо Абе.

Як відомо, після поразки Японії в Другій світовій війні в Конституції було закріплено відмову держави від війни як способу вирішення міжнародних суперечок і таким чином від створення власної армії.

Ухвалений урядом у травні пакет поправок до законодавства у сфері оборони надав право японським військовослужбовцям брати участь у бойових діях для захисту «дружніх країн», навіть якщо Японія при цьому не зазнає нападу. Він також зняв низку обмежень на дії військ в разі операцій у складі сил ООН за кордоном, під час яких японські військові раніше практично не мали права на застосування зброї. Закон також дозволяє підрозділам сил самооборони надавати логістичну підтримку не тільки США, але й військам інших «дружніх країн». Коло цих держав не визначено.

У разі схвалення ініціативи Японія вперше після поразки у Другій світовій війні отримає право брати участь у військових операціях за межами своєї території. Разом з тим понад половина жителів країни не вважають, що право на застосування сили за кордоном відповідає інтересам національної безпеки. Японські активісти передали до парламенту більш ніж 1,65 млн підписів противників цього пакета законів.

За оцінками Стокгольмського інституту захисту миру, Японія володіє п'ятим за величиною військовим бюджетом на планеті (близько 60 млрд доларів) і найпотужнішим флотом в регіоні.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект