НОВИНИ

02.07.2015 | Ципрас знову закликає греків проголосувати проти умов кредиторів
За матеріалами - Української служби "Радіо Свобода"

Прем’єр-міністр Греції Алексіс Ципрас знову закликає громадян цієї країни висловитися на референдумі 5 липня проти запропонованих країні умов надання міжнародної фінансової допомоги. Про це він заявив у середу, 1 липня, під час телезвернення.

Ципрас наголосив, що відповідь «ні» допоможе грекам домогтися кращої угоди з кредиторами. За словами грецького прем’єра, Афіни хочуть залишитися в Європі і планують продовжувати переговори з кредиторами.

«Відповідь «ні» на референдумі не означає розриву з Європою, а є поверненням до європейських цінностей», – заявив Ципрас, наголосивши, що ЄС має припинити діяти «недемократичним шляхом».

Алексіс Ципрас зробив нову пропозицію міжнародним кредиторам країни, проте деякі європейські чиновники назвали її недостатньою і заявили, що угода з Афінами неможлива до референдуму 5 липня.

У листі, який Ципрас надіслав пізно ввечері 30 червня, він закликав до «нової угоди, яка б регулювала фінансові питання країни через Європейський механізм стабільності», заявив неназваний грецький посадовець.

30 червня міністри фінансів зони євро під час екстреної телефонної конференції відмовилися продовжити фінансову допомогу Греції. Кредит у розмірі 1,5 мільярда євро Греція мала погасити до 18:00 за часом Вашингтона (це 1:00 1 липня за київським часом).

Президент Греції Прокопіс Павлопулос підписав указ про проведення 5 липня референдуму щодо пропозицій кредиторів.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект