НОВИНИ

26.06.2015 | Армія РФ під час навчань відпрацювала захоплення Данії, Норвегії, Швеції та Фінляндії
За матеріалами - УНІАН



Про це заявив експерт Центру європейського політичного аналізу Едвард Лукас

Фахівець, відомий в тому числі як автор книги "Нова холодна війна: Як Кремль загрожує Росії і Заходу", стверджує в доповіді "Насувається шторм", що російські війська відпрацьовували завдання з контролю над конкретними регіонами: Аландськими островами, які належать Фінляндії. шведським островом Готланд, датським Борнхольмом, а також північчю Норвегії.

За даними Лукаса, всього у навчаннях брали участь близько 33 тисяч військовослужбовців. Настільки масштабна раптова перевірка викликала занепокоєння в керівництві НАТО. Генсек Альянсу Йенс Столтенберг назвав маневри загрозою світовій стабільності і поскаржився, що вони проводяться "без попереднього попередження".

Лукас вказує, що реалізація такого сценарію здатна за лічені години зруйнувати реноме НАТО як найбільш успішного військового союзу в історії, а також повалити США з постаменту гаранта стабільності в Європі.

Датське англомовне видання Local з посиланням на доповідь експерта повідомляє, що в червні 2014 року російські літаки зобразили атаку на Борнхольм в момент, коли там проходив щорічний політичний фестиваль Folkemødet. Крім того, 20 березня російський посол в Данії Михайло Ванін вкрай різко прокоментував можливе приєднання Копенгагена до системи протиракетної оборони НАТО. Він заявив, що це буде сприйнято Москвою як загроза, а "датські військові кораблі стануть мішенню для російських ядерних ракет".



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 5867. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект