НОВИНИ

15.06.2015 | У світі скорочується кількість ядерної зброї – SIPRI
Джерело - УНІАН

За станом на початок 2015 року в розпорядженні дев'яти країн — США, Росії, Великобританії, Франції, Китаю, Індії, Пакистану, Ізраїлю та Північної Кореї — знаходилося в цілому близько 15 850 одиниць ядерної зброї, а в 2014 році цей показник становив 16 350 одиниць ядерної зброї: за період 2014-2015 років на планеті арсенали ядерної зброї скоротилися на 500 одиниць.

Це скорочення відбувається в основному за рахунок США і Росії, на частку яких припадає приблизно 90% світових запасів ядерної зброї. Водночас обидві країни мають масштабні і дорогі програми по модернізації своїх ядерних арсеналів.

Інші ядерні держави проводять політику нарощування ядерної зброї або ж оголосили про намір. Наприклад, Китай має намір лише трохи наростити свій ядерний потенціал, а Індія та Пакистан в даному аспекті мають більш масштабні плани. А ось про успіхи ядерної програми Північної Кореї казати важко, так як інформації у відкритих джерелах про це недостатньо.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект