НОВИНИ

10.06.2015 | Опитування: європейці не хочуть захищати союзників від Росії - BBC
Джерело - УНІАН



Метою дослідників з американської незалежної соціологічної компанії Pew Research Center було визначити, як ставляться до української кризи жителі Північної Америки, Європи, так само як і самі українці з росіянами.

Про це пише BBC Україна.

Опитування провели в шести найбільших країнах НАТО в Європі: Франції, Німеччині, Італії, Польщі, Іспанії та Великобританії, а також в США і Канаді.

І хоча деякі висновки дослідження цілком узгоджуються з іншими опитуваннями, деякі результати дають нове уявлення про тенденції в громадській думці.

Ймовірно, найбільш вражаючим є небажання багатьох опитаних в Європі брати участь у серйозному військовому протистоянні з Росією: як в Україні, так і будь-де в Європі.

Можливо, найцікавіший результат дали відповіді на запитання: "Якщо Росія вступить у серйозний військовий конфлікт з однієї з сусідніх країн, що є союзником НАТО, чи повинна наша країна використовувати силу для захисту союзника?"

Це питання безпосередньо пов'язане з базовим принципом Північноатлантичного договору від 1949 року, що став установчим документом створення НАТО. У п'ятій статті договору вказується, що "збройний напад на одного учасника... буде розглядатися як напад на всіх".

Це головна причина, з якої маленькі країни - сусіди Росії, такі як республіки Прибалтики, прагнули вступити до НАТО. Зобов'язання щодо забезпечення колективної безпеки були життєво необхідними для них, щоб не залишитися сам на сам з Росією, якщо б їх страхи про вторгнення стали реальністю.

Однак згідно з результатами опитування громадської думки в шести найбільших країнах НАТО в Європі, підтримку втіленню в життя принципу колективної оборони респонденти зустрічають без ентузіазму.

У середньому менше половини (48%) опитаних підтримують ідею використання сили для допомоги іншій країні у разі нападу на цю країну Росії.

Найбільше противників цієї ідеї в Німеччині: 58% респондентів сказали, що їхня країна не повинна використовувати військову силу для захисту союзників по НАТО від Росії.

Французи також не підтримують цю ідею, противників використання сили проти Росії - 53%.

Навіть у Британії, яку вважають твердим прихильником ідеї євроатлантичного партнерства, використання сили для захисту союзників підтримують менше половини опитаних.

Інша картина у США і Канаді. У США - прихильників цієї ідеї 56%, в Канаді - 53%.

Також цікавою є розбіжність у думках всередині країн-членів НАТО щодо того, чи несе Росія відповідальність за насильство на сході України.

57% опитаних у Польщі звинувачують у цьому Москву, однак у Німеччині та Італії такої точки зору дотримуються лише 29% учасників опитування. У багатьох країнах близько чверті опитаних важко відповісти на це питання.


Детальніше читайте на УНІАН: http://www.unian.ua/world/1087585-opituvannya-evropeytsi-ne-hochut-zahischati-soyuznikiv-vid-rosiji-bbc.html



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 3475. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект