НОВИНИ

03.06.2015 | США шукають заміну російським ракетним двигунам
За матеріалами - УНІАН



Конкурс на розробку нових ракетних двигунів замість російських РД-180, які використовуються зараз для запуску американських військових і розвідувальних супутників, стартував у США.

Заявки на участь повинні бути подані до 23 червня, заявив керівник центру космічних і ракетних систем ВПС США генерал-лейтенант Самуель Грівз. За його словами, уряд розраховує на те, що $160 млн, які виділяються на ці цілі, будуть розподілені між чотирма учасниками у вересні.

Програма, зазначив Грівз, розроблена у форматі приватно-державного партнерства і передбачає покриття третини витрат за рахунок власних фондів компаній. Ці інвестиції в перспективі відкриють компаніям доступ до сервісних контрактів для запуску військових і розвідувальних супутників.

Російські РД-180, які виробляє «Енергомаш», для запуску ракет-носіїв Atlas 5 використовує компанія United Launch Alliance (ULA) – СП Boeing і Lockheed Martin. У ULA очікують конкуренції з боку приватної компанії SpaceX, яка минулого тижня сертифікувала ракети Falcon 9 для запуску американських військових супутників.

За право на розробку ракетних двигунів, як очікується, буде боротися також Aerojet Rocketdyne Holdings. До 2030 року США можуть витратити на запуск військових і розвідувальних супутників близько $70 млрд, писав Bloomberg.

США сподіваються, що зможуть вирішити «екстрене завдання» з імпортозаміщення російських двигунів до 2019 року і таким чином реалізувати заборону на військово-технічне співробітництво з Москвою, введене Вашингтоном після анексії Криму.

 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект