НОВИНИ

29.05.2015 | Снайдер: Ставка в нинішній російсько-українській війні - сама Європа
Джерело - УКРІНФОРМ



Протистояння між Росією і Україною має для Москви далекосяжніші цілі, ніж завоювання або підкорення Києва, воно спрямоване проти Європи.

Про це в четвер увечері на відкритті в Берліні дводенної конференції "Революція і війна. Україна і великі трансформації сучасної Європи" говорив американський історик, професор Єльського університету Тімоті Снайдер, повідомляє кореспондент Укрінформу в ФРН.

«Ставка в нинішній російсько-українській війні - сама Європа», що чудово розуміють як в Україні, так і в Росії, вважає Снайдер.

Історик нагадав, що «все це було ще до України», що ще в 2013 році «російська зовнішня політика зробила розворот не проти України, а проти ЄС». І це лише проявилося в повній мірі у зв'язку з Майданом, починаючи з грудня 2013 року. Зовнішнє зближення в останні роки Москви і Брюсселя не повинне вводити в оману: «весь Євразійський проект був спрямований на те, щоб підмінити ЄС, щоб проникнути всередину ЄС і розвалити його», - вважає експерт.

За словами Тімоті Снайдера, російська реакція на Майдан була реакцією на її власну внутрішню політику більше, ніж на політику України. Йшлося про «дискредитацію альтернативи», про те, щоб показати, «що немає в Україні ніякого громадянського суспільства, немає ніякого ЄС, є декаданс, геї, які правлять світом».

Американський професор не згоден з твердженнями, які звучать як із Заходу, так і зі Сходу, про те, що його країна доклала руку до подій у Києві взимку 2013-2014 року. За його словами, нинішня адміністрація США приділяла і приділяє українського питання вкрай мало уваги. Тому розраховувати на те, що Америка допоможе у вирішенні конфлікту, не варто, попереджає він. І пропонує європейцям самим спробувати врегулювати цю проблему.

"Ця російсько-українсько-європейська криза дуже сильно позначиться на ЄС. А на Америку вона матиме лише опосередкований вплив через ЄС, якщо він розпадеться. Але Америка не може врятувати ЄС, як не може врятувати вона і Україну. Цього не станеться", - резюмував професор Єльського університету.

Він не вірить у нову "холодну війну", вважаючи подібні твердження "спробою інтелектуального відволікання". Така "війна" неможлива вже хоча б тому, що Росія - не СРСР, і її вплив на глобальну політику сьогодні менше, ніж у Китаю.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 4345. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект