НОВИНИ

22.05.2015 | Обама заперечує, що світ програє війну ісламістам
За матеріалами - Радіо Свобода

Президент США Барак Обама вважає, що втрата урядовими силами Іраку міста Рамаді, яке захопили ісламісти, є тактичною невдачею, тож немає підстав казати, ніби світ програє війну проти радикального ісламістського угруповання «Ісламська держава».

Про це він сказав в інтерв’ю, яке оприлюднило американське видання The Atlantic.

«Я продовжу наказувати нашим військовим надавати силовим структурам Іраку всю необхідну їм допомогу, щоб гарантувати безпеку їхньої країни, і я надам дипломатичну й економічну підтримку, необхідну іракцям для стабілізації становища», – цитує інтерв'ю Радіо Свобода.

Рамаді ісламісти відбили в урядових військ Іраку ще минулого тижня. Нині війська разом із бійцями проурядових ополчень збираються в околицях міста, щоб спробувати визволити його.

Тим часом пізно ввечері в середу, 20 квітня, стало відомо, що це ж угруповання в Сирії повністю захопило руїни й археологічні розкопки античного міста-держави Тадмор, що відоме на Заході як Пальміра і є об’єктом світової спадщини ЮНЕСКО, а також сусіднє сучасне однойменне селище. Існують побоювання, що ісламістські радикали можуть знищити цю пам’ятку, як то вони раніше вже робили з кількома захопленими ними пам’ятками на території Іраку.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект