НОВИНИ

22.05.2015 | США з розумінням сприйняли рішення Ради денонсувати військове співробітництво з РФ
Джерело - УКРІНФОРМ

Сполучені Штати з розумінням сприйняли рішення Верховної Ради України щодо розірвання Києвом угод про військове співробітництво з РФ та вважають, що це не вплине на роботу Об'єднаного центру з контролю та координації на сході України.

Про це зазначила в четвер під час щоденного брифінгу в Вашингтоні заступник речника Державного департаменту США Марі Харф, передає власний кореспондент Укрінформу.

"Враховуючи російську військову інтервенцію в Україні, вони поступово рухаються до зменшення різних форм військового співробітництва з Росією", - прокоментувала Харф бачення держдепу щодо проголосованих у четвер у Верховній Раді законів про денонсацію Києвом низки угод з РФ про військове співробітництво.

У цьому зв'язку, продовжила представник держдепу, "ми розуміємо, що в українському законодавстві припиняється дія українсько-російський домовленостей, які дозволяють переправлення російських військових підрозділів, які тимчасово дислокуються в Молдові, через територію України".

Вона також висловила переконання, що таке рішення українського парламенту "не вплине на військове співробітництво в межах роботи Об'єднаного центру з контролю і координації (на Донбасі – Ред.)".

При цьому Харф підкреслила, що ключовим зараз є реалізація мінських угод у рамках роботи тристоронньої контактної групи та створених робочих груп.

Представник зовнішньополітичного відомства США також підтвердила, що держсекретар Джон Керрі в четвер мав телефонну розмову з міністром закордонних справ РФ Сергієм Лавровим. Деталі переговорів, за її словами, стануть відомі пізніше.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект