НОВИНИ

04.08.2005 | TAGESSPIEGEL: „В Україні майже все по-старому. Тільки можновладці нові”
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Берлінська газета TAGESSPIEGEL у статті „Революція пожирає своїх героїв” коментує ситуацію в Україні:


Всіх важливих цілей, котрих він поставив собі на перше півріччя, досягнуто – робить позитивний підсумок український президент Віктор Ющенко через шість місяців після своєї інавгурації. І справді, успішна „помаранчева революція” принесла Україні незнану до того свободу. Ще ніколи протягом 14-річної історії незалежної України ЗМІ, опозиція та держслужбовці не мали можливості висловлюватися так вільно, як тепер. Завдяки підвищенню пенсій та зарплат „помаранчеві” революціонери, до рук яких потрапили важелі влади, ще досі користуються великою підтримкою широких верств населення. Однак потроху, не лише бізнесові кола, а й звичайні громадяни тверезішають. Бо нова влада не виправдовує надзвичайно великих очікувань, що на неї покладалися, -


читаємо в газеті  TAGESSPIEGEL. Далі видання зауважує:


Через суперечливий курс уряду Юлії Тимошенко ділові кола України ще довго перебуватимуть у стані розгубленості. Після приходу до влади,  президент Ющенко висловився за скорочення державного сектора в економіці та за розширення ринкового. Однак уже під час паливної кризи в березні уряд вдався до державного регулювання цін. Тимошенко, яка проголосила боротьбу з корупцією одним з пріоритетних напрямків своєї політики, спершу повідомила про перевірку трьох тисяч сумнівних приватизаційних актів, а згодом скоротила цю кількість до кількох десятків. Однак, досі не опубліковано перелік підприємств, яких торкнеться перевірка. Скасування вільних економічних зон та привілеїв для інвесторів відлякує іноземних бізнесменів. У результаті такої суперечливої політики темпи економічного зростання в Україні знизилися з 12 відсотків у січні до 1 відсотка в червні цього року.


констатує TAGESSPIEGEL. Далі берлінська газета аналізує:


Київ розпочав одночасно занадто багато проектів, однак жоден з них не довів до логічного завершення. Об’єднані в історичні зимові дні, колишні ідоли революції губляться в безкінечних суперечках щодо влади та напрямку руху. Немає сильної опозиції, котра б змусила урядовий табір виступити єдиним фронтом. Навпаки, напередодні парламентських виборів 2006 року дехто з колишніх союзників вже тепер готує власний передвиборчий „супчик”. Якщо Ющенко справді відмовиться запроваджувати конституційну реформу з початку наступного року, це призведе до нових конфліктів у нестійкій коаліції: соціалісти навряд чи миритимуться з порушенням умов коаліційної угоди, -


припускає TAGESSPIEGEL. Далі читаємо:


Попри бажання наблизити Україну до Європейського Союзу та НАТО Київ і далі тупцює на місці. Тема розширення європейської зони у Брюсселі нині не на часі, а до суперечливої мети членства в НАТО Києву все ще дуже далеко. Однак у той же час, незважаючи на палкі дискусії, парламент ухвалив половину законів, необхідних для вступу країни до Світової організації торгівлі. Тепер Київ сподівається на підтримку США та на вступ до СОТ ще до кінця цього року.


Далі TAGESSPIEGEL підсумовує:


Можновладці мають показати, що вони залишилися такими ж, якими були в часи „помаранчевої революції”, вимагає Ющенко і закликає своїх революційних колег до єдності. Однак ескапади сина Віктора Ющенка, що роз’їжджає по Києву на шикарній машині, чи махінації голови Ради національної безпеки Петра Порошенка підтверджують побоювання, що „помаранчева революція” хоч і привела до влади нове керівництво, однак якісних змін при цьому не відбулося, - підкреслює TAGESSPIEGEL.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 1715. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект